Kozlové odjeli z ledu Nymburka poraženi

1. listopad 2018, 08:22

Kolín - Můj dům – můj hrad. V takovém duchu se zatím nesou letošní mistrovská derby s Nymburkem. Na domácí výhru 5:2 kozlové nenavázali a z Nymburka odjeli poraženi. Přitom začátek zápasu naznačoval něco jiného.

Nymburk – Kolín

4:1

Naznačoval, že by i druhé derby mohlo patřit Kolínu. Kolín byl totiž aktivnější, tvořil hru. Šel do vedení. V deváté minutě přetavili tlak v branku Šafránek se Semirádem. Hráč s číslem 88 objel bránu a vyčkával, až se mu ve střelecké pozici nabídl Semirád. Jenže na ni kozlové nenavázali. Další šance spálili, Martínek rozezněl břevno a v 18. minutě bylo vyrovnáno. Domácí využili přesilovou hru, od modré se ujal puk s tečí.

Do druhé třetiny si nesli kozlové početní výhodu pět na tři, ale ani tu neproměnili a tím jako by se otočily přesýpací hodiny utkání. Kolín šel dolu, Nymburk nahoru. Narostl, nabral sebevědomí, začal tlačit, napadat. Kozlové najednou nevěděli, kudy kam. Navíc inkasovali potřetí, zase v oslabení – 3:1.

V posledním dějství si Nymburk už vedení pohlídal. Kozlové sice chtěli, ale už byly v křeči. Navíc se nedařilo. Puky šli do bruslí bránících hráčů a symbolickou tečkou bylo zlomení Zumrovy hole v power play při střele. Po té se vyřítil Stehlík s pukem naproti prázdné bráně a zpečetil na konečných 4:1.

Branky: 18. Rittig (Knesl, Kuzďas), 29. Josefus (Stehlík), 34. Kolouch (Bičiště, Rittig), 59. Stehlík (Kříž) – 9. Semirád (Šafránek, Malý). Rozhodčí: Nepomucký – Ovsík, Horký. Vyloučení: 5:3, navíc Němec (KOL) 10 min ZHK. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 412. Třetiny: 1:1, 2:0, 1:0.

Kolín: Sejpal – Havelka, Pýcha, Hanzl, Mlčoch, Březina, Barták, Jelínek – Semirád, Šafránek, Kozák – Zumr, R. Martínek, Malý – Netušil, Pilný, Němec – Mandrik.