Kozlové ve čtvrtfinále!

10. březen 2018, 13:47

Kolín - Do vítězného konce dotáhli kolínští hokejisté osmifinálovou sérii a po dvou sezonách, kdy se jim to nepodařilo, postoupili do druhého kola play off. Čtvrtfinále začíná ve středu 14. března.

Nymburk – Kolín

1:5

Na dvě pětky dohrávali zápas kolínští hokejisté. Na ledě v závěru zápasu dostala nejvíc prostoru čtvrtá lajna, která si v play off ještě nezahrála. Mladíci hráli i přesilovku pět na tři. Na ledě je střídala třetí lajna. Zbytek týmu zůstal na střídačce. Borci z prvních dvou pětek si v posledních sedmi minutách stoupli na lavice, opřeli se o hokejky a na zápas jen koukali.

Odpočívali, už měli odfáráno. Bylo to jasné. Kolín vyhrával 5:1. Když zazněl závěrečný tón, všichni naskákali na led. Byla to radost. A jak se k ní kozlové propracovali?

V prvním duelu vyhráli 2:1 po prodloužení, pak v Nymburce podlehli 0:1 po prodloužení. Na domácím ledě vzali mečbol za výhru 5:2 a vyrazili do Nymburka. V pátek je tam přijelo podpořit kolem pěti sta kolínských diváků. Hráli jak v domácím prostředí. A své fanoušky odměnili.

V šesté minutě šli do vedení. Jeli dva na tři, ale Malý parádně našel Pannu za nymburskými hráči, ty si ho za zády nepohlídali, a to Panna potrestal. Pak se trefil sám kapitán. Dostal puk na modrou. Ze střídačky Nymburka mu jeli naproti dva hráči, ale jen mu zamávali, Malý vystřelil a gól – 2:0.

Pak bylo Kolínským chvilku horko, protože Nymburk zvedl otáčky. Po kombinaci usměrnil puk do brány Štěpánek a domácí se dostali Kolínu na dostřel. Navíc kousali, snažili se vyrovnat. Tak pokračovala i druhá třetina. Navíc v ní kozlové museli bránit oslabení. Ale vše zvládli a trochu paradoxně navýšili svůj náskok. Zase to byla akce Malého s Pannou. A zase Panna Malého nabídkou nepohrdl – 1:3.

První pětka měla v pátek formu. Podepsala se i pod čtvrtou brankou po ose Semirád-Pýcha-Malý. A na konečných 5:1 upravoval v přesilovce Semirád. Zumr zapracoval před brankou a Semirád jeho akci dokonal.

Branky: 17. Štěpánek (Kolouch, Mašek) – 6. Panna (Malý, Pýcha), 12. Malý (Semirád), 33. Panna (Malý, Zumr), 45. Malý (Panna, Semirád), 54. Semirád (Zumr, Morkes). Rozhodčí: Vokřál – Marek, Kettner. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:2, 0:1, 0:2. Diváci: 883. Stav série: 1:3.

Kolín: Sejpal – Hanzl, Pýcha, Kadlec J., Voženílek, Barták, Březina, Hlaveš, Sladký – Panna, Semirád, Malý – Kozák, Zumr, Morkes – Kysela, Prokop, Němec – Pilný, Kadlec A., Černý.