18. listopad 2016, 12:36

Moravské Budějovice/Kolín - Ani hattrick kapitána Kolína Josefa Malého nestačil Kolínu ve sváteční čtvrtek na zisk bodů v Moravských Budějovicích. Třetí tým tabulky Kozly překonal v produktivitě a potvrdil, že je nejlepším týmem skupiny co do produktivity.

Moravské Budějovice – Kolín

7:3

Kolínští zápas nerozjeli vůbec špatně. Na ledě byli vidět, měli řadu šancí a dalo by se říci, že první třetina byla vyrovnaná. Jenže pak ve dvacáté minutě uklidil skákavý puk do brány domácí útočník a Kozlové díky gólu do kabiny prohrávali 0:1. Když pak v úvodu dali domácí rychle další trefu, na Kozlech byl vidět útlum.

Jediným střelcem Kozlů se stal v zápase kapitán Josef Malý, který vstřelil rovnou hattrick. Nicméně Kozlově začali korigovat skóre až za stavu 0:3 a na každou jejich branku domácí reagovali. Navíc se v polovině třetí třetiny zranil za stavu 5:2 z pohledu domácích gólman Sejpal a zápas musel dochytávat starší dorostenec Březina, který inkasoval ještě dva góly.

Kozlové jsou po 15. kole osmí, bod za sedmým Pískem, se kterým hrají v sobotu.

Branky: 20. Nováček (Havel, Kovář), 25. Bulín (Lupač), 32. Rytnauer (Krutiš, Matějka), 43. Kliment (Krutiš, Rytnauer), 47. Mikeš (Havel, Nováček), 52. Mikeš (Sobotka, Nováček), 56. Rytnauer (Horký) – 39. Malý (Březina), 46. Malý (Kadlec st, Horyna), 60. Malý (Kadlec ml.). Rozhodčí: Volf – Maloušek, Otáhal. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 2:1, 4:2. Diváci: 445.

Kolín: Sejpal (od 51. Březina) – Hanzl, Zukal, Voženílek, Skokan, Barták, Horyna, Březina – Malý, Semirád, Zumr – Kozák, Krajňák, Pipek – Kadlec ml., Kadlec st., Černý – Jelínek.