Kutnohorští Sršni se vrátili s prázdnou, brněnské Technice podlehli 4:2

15. září 2011, 05:47
(aktualizováno: 15. září 2011, 05:48)

Brno - Hokejisté TJ Sršni Kutná Hora jeli ve středu k zápasu druhého kola II. ligy na led dalšího z trojice moravských celků skupiny Střed. Po domácím souboji s Břeclaví se ukázali na ledě Techniky Brno.

Brno - Kutná Hora 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Úvodní minuty patřily jednoznačně domácím. Už v půlce první minuty šel na trestnou lavici Heřmanský. Domácí v této přesilovce moc často nestříleli, za zmínku stojí například pokus Klimeše od modré, který však skončil jen v Kalouskově výstroji. Na konci prvního vyloučení zápasu si Sršni nahlas oddychli, když domácí Rajnoha promáchl před prázdnou bránou. Sotva přišel Heřmanský na led, vystřídal ho na trestné lavici Bláha. Hostující Sršni byli v tomto oslabení pod tlakem Techniky, gól z toho naštěstí nebyl. První střelu na domácí brankáře hosté vyslali až na začátku sedmé minuty, ovšem domácí byli dál nebezpeční. V polovině sedmé minuty jel po straně domácí Mráz, jeho střelu však zablokovala obrana. Další vyloučení hostů přišlo na konci deváté minuty. Na ledě bylo mnoho hráčů z řad hostí, trest odpykával Jankovský. Tuto přesilovku již domácí využili, když v čase 10:13 Kalouska prostřelil domácí Benýšek ranou pod horní tyč – 1:0. Domácí měli dál převahu v poli. O minutu později dostal Krásnou přihrávku Klimeš, ale Kalousek by pohotový a díky rychlému přesunu mu nedovolil skórovat. Ale o další minutu to bylo již o dvě branky. Po nahození Česneka sklepl pod Kalouskovu lapačku Odehnal – 2:0. Další minuty se nic zajímavého nedělo, až na konci třetiny podržel opět kutnohorské hokejisty vynikající Kalousek. V poslední minutě první periody zahrozili i hosté. Sám před brankou se objevil Kubišta, ale Jirkův byl připraven.

Druhá třetina začala pro domácí nejlépe, jak mohla. Už po 14 sekundách vsítili domácí už třetí gól. Tvrdou střelou z úhlu pod horní tyč zaskočil Kalouska Vozdecký – 3:0. Další trestné minuty přišly záhy. Sršni opět hráli v šesti, tentokrát odpykával trest Burda. V této přesilovce byli "vysokoškoláci" velmi produktivní a vyslali na Kalouska několik střel, ale ani jedna neskončila brankou. Až na konci 24. minuty se dočkali přesilové hry i Sršni. Dvě minuty obdržel Úlehla. Ani ne po minutě trestu šel opět na trestnou lavici Burda a počet hráčů na ledě se srovnal. 40 vteřin po vyloučení Burdy přišlo další vyloučení domácích a mužstvo hostí mělo přesilovku 4 na 3, bohužel zůstala nevyužita. Po srovnání počtu hráčů po 4 na každé straně, přišlo opět vyloučení domácích. Vyloučen byl Jan Česnek. Nejnebezpečnějším hráčem Sršňů byl po celý zápas kapitán Jan Kubišta, nejprve tečoval puk těsně před brankařem, pak sám vyzkoušel pozornost Jirkůva, ale ani v jednom případě, puk v brance hostů neskončil. Kutná Hora se dočkala gólu až v půlce zápasu. V čase 28:30 překonali poprvé kutnohorští do té chvíle bezchybného Jirkůva. Přesně se trefil po asistenci Heřmanského Robert Bláha – 3:1. Půl minuty po gólu hostů se ocitla mezi kruhy nová posila Sršňů Milan Pomichálek, ale nemířil přesně. Po těchto chvílích, které patřili hostům se opět prosazovali jen domácí. Ve 31. minutě si Sedláček položil Kalouska, ale do prázdné klece kotouč nezasunul. V následných situacích opět podržel Sršně Kalousek. Ve 37. minutě opět lovil Kalousek puk ze své sítě. Z blízka prostrčil puk za kalouskova záda Benýšek - 4:1. Po gólu si šel opět odpykat trest Burda, tentokrát za hru vysokou holí.

Do poslední části opět vstoupili lépe hráči domácího mužstva, ale opět ztroskotali na Kalouskovi. Na začátku 44. minuty opět zahrozili hosté, kdy po přihrávce zpoza branky nepřesně mířil jeden z útočníků a druhý promáchl před prázdnou brankou. I domácí netrefovali prázdnou klec, ve 46. minutě třeba Česnek. Na začátku 47. minuty se podruhé a naposled v tomto zápase prosadili hosté. Po asistenci Bílka mířil přesně novic v dresu Sršňů Burda – 4:2. I nadále likvidoval střely hráčů Techniky skvělý Kalousek. Po polovině poslední třetiny opět hrozili hosté, například svou šanci zahodili Muras, Heřmanský nebo Burda. Zápas se už jen dohrával bez vážnějších výpadů obou mužstev.

Roman Kaňkovský (trenér Techniky Brno):
"Bylo to první utkání doma, kluci byli hodně nervózní a v naší hře bylo dost nepřesností. První třetina tak byla z naší strany povedená především výsledkově a v dalším průběhu jsme dokázali rozdíl ve skóre udržet. Důležité je, že jsme vyhráli, věřím, že herní projev se postupně zlepší."

Radoslav Svoboda (trenér TJ Sršni Kutná Hora):
"V první řadě musím říct, že jsme měli velké problémy s cestováním, skoro jsme nestihli rozbruslení. Tomu odpovídala první třetina, která byla z naší strany slabá. Ve druhé třetině už jsme se ale zvedali a po druhém vstřeleném gólu už náš výkon byl docela dobrý. Kluci se probudili, začali bojovat a je jen škoda, že se nepodařilo alespoň vyrovnat."

Branky a asistence: 11. Benýšek (Strýček, Odehnal), 13. Odehnal (Česnek, Habrovec), 21. Vozdecký, 37. Benýšek (Česnek, Odehnal) - 29. Bláha (Heřmanský), 47. Burda (Bílek). Technika Brno: Jirkův (Novák) – Habrovec, Žalud, Vozdecký, Babic, Úlehla, Strýček, Jurča, Jurča, Česnek, Sedláček, Rajnoha, Zapletal, Jelínek, Odehnal, Šedý, Benýšek, Bělohlávek, Gabriška, Matouš, Klimeš, Mráz. Kutná Hora: Kalousek (Krištof) – Heřmanský, Janata, Veselý, Bílek, Šlejtr, Muras, Křišťan, Sladký, Kubišta, Bláha, Jankovský, Burda, Uhlíř, Tvrdík, Nakládal, Horálek, Pomichálek.