Martínek: Vyloučení, kdy špatně střídáme, pak útočný faul, nesmysl. To nás celé položilo

5. říjen 2017, 08:51

Kolín - Druhá třetina, nedisciplína a rychle inkasované góly. Čtyři během šesti minut. To porazilo kozly ve středu v Havlíčkově Brodě. V 6. kole prohráli na Vysočině vysoko 1:7.

,,Utkání jsme začali hrozně špatně. V první minutě jsme dostali branku, ale postupem času jsme výkon zvedali, vyrovnali jsme. Myslím, že byl Brod nepatrně lepší, ale myslím, že jsme i my hrozili a že to z naší strany nebylo špatné. V závěru třetiny jsme dostali gól, náhodný sražený ze vzduchu. Takové góly se stávají. To nás trošku nalomilo,“ začal své hodnocení utkání kolínský lodivod Martínek. Popsal první třetinu, ve které kozlové sice rychle inkasovali, ale taky rychle vyrovnali a vrátili se do zápasu.

Nástup do druhé části byl ale skvělý. Upřímně, pomýšlela jsem v tu chvíli reálně na body. Položila nás až naše oslabení…

Druhou třetinu jsme začali výborně. Měli jsme náznaky šancí, hráli jsme velmi dobře. Ale pak přišlo vyloučení, kdy špatně střídáme, prostě nesmysl. Pak útočný faul, nesmysl, a to nás celé položilo. Soupeř má přesilovky bohužel perfektně zvládnuté a my jsme ještě hráli systémově velice špatně.

První oslabení jsme přežili, ale další dvě už ne. Jeden gól jsme dostali 11 sekund před koncem, druhý 2 sekundy před koncem oslabení. O to to bylo asi krutější?

Už si člověk říká, že to oslabení přežil, ale pořád kluci musí myslet na to, jak se to hraje systémově a ne na to, jak to zrovna chtějí sehrát oni. Jestliže hrajeme oslabení a bek mi hafne na červené čáře a oni jedou přečíslení a dávají do prázdné brány, jestliže mi vysoký útočník nesestoupí na brankoviště, protože už bude skoro po přesilovce, tak to je těžké. Paradoxně to byli jedni z nejzkušenějších hráčů mužstva.

Do té poslední třetiny naskočili mladíci ze čtvrté lajny a nechal jsi právě některé z hráčů základu sedět. Obránce Hanzla s Březinou a útočníky Kyselu s Veselým. Proč? Abys je potrestal, aby se zkusil týmu dát ještě impuls, aby se mladí dostali do hry?

Nerad bych říkal potrestal, ale ti hráči, co seděli ve třetí třetině, patřili k nejslabším na hřišti, ne v našem mužstvu, ale na hřišti. Musí se nad sebou zamyslet. Další věc je, že tu jsou mladí kluci a kdy jindy jim dát šanci. Když prohráváme 1:6, tak ať se o to jdou rvát. I když to pro ně bylo těžké. Myslím, že to zvládli se ctí a nebýt v závěru chyby, tak jsme tu třetinu remizovali.

Nicméně jeden gól jsme dostali. A zase v oslabení…

Mají na to výborné hráče, ať je to Endál, Třetina, Přidal, Milfait, Vašíček, těch bych najmenoval straně moc. Ti kluci jsou zkušení a ještě šikovní, takže se hodně těžko brání. Ale oni ty góly dali po našich hrozných systémových chybách, a to je na tom to nejhorší. Nemůže se stát, že bek vyrazí o přesilovce na červené čáře čelně proti hráči, ten ho objede. Není jištěný a dva hráči napadají. Není možné, že vysoký hráč nesestoupí do brankoviště. Není možné, že jim namažeme přímo na hůl, aby si dali gól. To jsou chyby, které zkušení hráči nesmějí dělat. Podle čeho se pak vedle nich mají učit ti mladí?