Po první výborné třetině Sršni přenechali inciativu kolínskému soupeři

17. srpen 2010, 21:09
(aktualizováno: 17. srpen 2010, 21:55)

Kutná Hora - Po prohře s Jabloncem a nedělní remíze 3:3 s Nymburkem hokejisté Kutné Hory doma nastoupili ke třetímu přípravnému utkání. Přivítali svého tradičního rivala z Kolína, kterého v loňské sezoně vyřadili z čtvrtfinále play-off druhé ligy.

Kutná Hora - Kolín 5:6 (3:0, 0:3, 2:3)

Po vyrovnaném začátku Kutnohorští při druhé přesilovce soupeře pořádně zmáčkli a Pelán si u tyčky počkal na Procházkovu nastřelenou přihrávku - 1:0. Ve 13. min. při další  přesilovce Kadlec sice pálil vedle, ale o chvíli později Adamcova ne příliš prudká rána prošla Blažkovi do sítě - 2:0. První třetina jasně patřila Srňům, v 15. min. se Křišťan ocitl sám před brankářem, jenže jeho klec netrefil. V 17. min. Pelán z brejku upravil na 3:0 a na tribunách vypukla eforie. Tedy na straně kutnohorských fanoušků. Jenom Pavel Beránek odešel do kabin s bolestivou grimasou. "Dostal jsem to přímo na žebra, mám je asi naražená," vysvětloval.

Ze strany domácích to ale bylo téměř vše. Na počáteční nápor Kolína ve druhé třetině odpověděl Křišťan, jenže opět z dobré příležitosti netrefil bránu. Naopak ve 26. min. Malý z těžkého úhlu dostal puk pod břevno - 3:1. Kolín dokázal náskok Sršňů vymazat ještě ve druhé části zápasu: Ve 35. min. L. Skokan po ledě využil přesilovku a ve 37. min. Malý srovnal na 3:3.

S Kutnou Horou to vypadalo zle ve 43. min., když Čtvrtečka po vhazování trefil horní růžek brány - 3:4. Ve 46. min. odražený puk před kutnohorským gólmanem Kalouskem nedokázal žádný z beků dostat do bezpečí a tak Malý z dorážky upravil na 3:5. Naštěstí hned po rozehrání Pelán zkompletoval hattrick, když potrestal zaváhání kolínských obránců - 4:5. Jenže Kozlové měli navrch, domácí nedokázali kloudně založit útok, kombinovali nepřesně a ve svém obranném pásmu hodně těžkopádně. V 50. min. Morkes protlačil puk do kutnohorské sítě - 4:6. Sršni pak už dokázali výsledek jen korigovat, když v 56. min. Křišťan doklepl do sítě poskakující spuk v brankovišti - 5:6.

Pavel Pelán si připsal hattrick a patřil k nejaktivnějším hráčům Kutné Hory. "K ničemu to ale nebylo," narážel na celkový výsledek zápasu. "Od druhé třetiny jsme to podcenili, mysleli jsme si, že je to vyhraný zápas. To se nám vymstilo," přiznal kanonýr a dodal: "Na druhou stranu je dobře, že se nám to stalo teď a ne v mistrovských zápasech."

"Šlo o další přípravný zápas, který odhalil další některé věci," naznačil kutnohorský trenér Karel Dvořák. "Někteří hráči by se měli ukázat, ale není to vidět. Udělali jsme vzadu hodně chyb, 3:0 bylo asi jednoduché vedení. Spoustu hráčů další třetiny podcenilo a podle toho to tak dopadlo," poukázal kouč. První třetina ze strany Kutné Hory ale špatná nebyla. "To si myslím, že Kolín trošku nebruslil," nepřeceňoval první část zápasu a dodal: "Už staří klasici říkají, že při vedení 3:0 se soupeř snadno podcení a přesně to se dnes stalo."

Podle kolínského trenéra Stanislava Bednáře šlo o klasické přípravné utkání. "Se spoustou chyb," upřesnil a navázal: "Dvě třetiny z naší strany byly dobré, s nasazením. Na začátku jsme si mysleli, že to přijde samo. V naší hře jsme měli mezery, ty musíme odstranit, dnes jsme posedmé na ledě."

Branky a asistence: 14. Pelán (Procházka, Adamec), 14. Adamec (Hemský), 17. Pelán (Procházka), 46. Pelán, 56. Křišťan (Bláha) - 26. Malý (L. Skokan), 35. Nedbal, 37. Malý (Musil), 43. Čtvrtečka (Morkes), 46. Malý, 50. Morkes (Malý). Rozhodčí: Kubeš. Vyloučení: 7/8, navíc Pelán (KH) 5 + do konce. Využití: 1/1. Diváků: 245. K. Hora: Kalousek - Kadlec, Janata, Hemský, Beránek, Králíček - Procházka, Šlejtr, Prachař, Adamec, Pelán - Kořínek, Křížek, L. Muras, Bláha, Křišťan (Linhart - Chvalovský, Uhlíř, Tvrdík). Trenér Karel Dvořák. Kolín: Blažek - L. Skokan, Procházka, Nedbal, Malý, Musil - Kubát, Poláček, Kubišta, Pospíšil, Mejzr - Pýcha, Přibyl, Hloušek, Pomichálek, Dulovec (Brázdil - Barták, Čtvrtečka, Manhart, Morkes). Trenér Stanislav Bednář.