Přesilovkové góly rozhodly finále AKHL 2015, z titulu se radovali hokejisté Křečhoře!

17. březen 2015, 00:19
(aktualizováno: 17. březen 2015, 00:19)

Kutná Hora - Ve finálovém zápase letošního ročníku Amatérské kutnohorské hokejové ligy proti sobě nastoupili hráči vítěze základní části soutěže - Piráti Volárna a HC Křečhoř, který si v semifinále poradil se Záboří:

Křečhoř - Volárna 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Aktivnější ve střelbě byli v prvních minutách hokejisté z Křečhoře, ovšem z gólu se radoval soupeř. Gólman Kovařík pak ale svou bránu zamkl, ještě do přestávky Bášti využitou přesilovkou vyrovnal a druhým gólem ve druhé třetině strhl vedení na stranu Křečhoře. Ve 34. min. Vacík tečoval Pudilovu přesilovkovou ránu od modré - 3:1 a také čtvrtá branka padla z přesilovky, tentokrát se zapsal Bášti. Když Vacík dělovkou od modré vymetl v oslabení šibenici Huškovy brány, bylo o vítězi rozhodnuto - 5:1. Výsledek pak ještě vyšperkoval Bášti a naplno mohla propuknout radost Křečhoře z vítězství v AKHL 2015.

Branky a asistence: 8. Bášti, 28. Bášti, 34. Vacík (Pudil, Kostelecký), 43. Bášti (Semanco), 48. Vacík, 56. Bášti (Dočkal) - 5. Hnida (Pittel). Rozhodčí: Roman Socha. Vyloučení: 7/6. Křečhoř: Kovařík - Dočkal, Pudil, Turek, Balík, Bášti, Semanco, Nohýnek, Vacík, Miler, Kostelecký, Jonáš, Chochola. Volárna: Hušek - Basička, Veselý, Hoyer, Pácha, Hanek, Hnida, Svoboda, Třasák, Vokoun, Šubrt, Zdychynec, T. Hartman, M. Hartman, Jandák, Chlumský, Pittel.