První zápas pro Sršně vychytal Kalousek

10. březen 2010, 21:32

Kolín - Čtvrtfinále II. ligy - skupina střed začali hokejisté Stadionu Kutná Hora na ledě svého nejbližšího soupeře a věčného rivala - SC Kolín. Sršni bojovným výkonem zápas zvládli a do páteční odvety půjdou s vedením 1:0 v sérii hrané na tři vítězná utkání.

Kolín - Kutná Hora 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

První zápas play-off nabídl vše, co diváci mohli očekávat. Dramatickou podívanou, bojovný hokej s pěknými momenty a nesmlouvavé souboje. Kutnohorští mají v letošní sezoně nad Kolínem navrch a také se ujali vedení, když v 7. min. Prachařova ne příliš prudká střela od modré propadla až do sítě - 0:1. První třetinu hosté zvládli výborně, ale vedení už nepojistili. V 9. min. v oslabení Prachař s Adamcem přečíslili domácí obranu, ale bez gólového efektu. V 18. min. Sršni sice puk do sítě dostali, ovšem rozhodčí branku neuznal pro postavení útočníka v brankovišti. V 19. min. hosty poprvé výrazně podržel gólman Kalousek, když se za obranu Stadionu prodral J. Malý.

Druhou část utkání Kolín začal tlakem, který vyústil ve 26. min. vyrovnávací brankou využitou přesilovkou - 1:1. Ve 29. min. Kalousek úspěšně čelil trestnému střílení Hanzla a vzápětí se hostům naskytla minutová přesilovka dvou mužů na ledě. Jenže bolestí Sršni ve druhé třetině byla slabá střelba, naopak ve 32. min. Kalousek sice vychytal L. Skokana, jenže tentýž hráč dostal ideální přihrávku zpoza branku a rozradostnil domácí barvy - 2:1. V závěru druhého dějství se v šancích vystřídali kutnohorský Králíček a kolínský Ježek, ale ani jeden neuspěl.

Třetí třetinu ovládli Sršni. Zdobila je bojovnost, aktivní střelba, jednoduchá obrana podpořená fantastickým Kalouskem a dvě vstřelené branky: Nejprve to dvakrát zkoušel od modré Nakládal, ve 23. min. se ale Prachařova střela odrazila od gólmana Blažka přímo k volnému Česnekovi - 2:2. Ve 47. min. se Nedbal probil až před Kalouska, který ale odolal, na druhé straně při vyloučení Králíčka pálil jen do domácího gólmana Bláha. Klíčový okamžik přinesla 52. min.: Hemský našlápl v obranném pásmu, na útočné modré se elegantně vyhnul obránci a jeho výborné sólo dotáhl k vítězné brance Bláha - 2:3. Od té chvíli hráli hosté prakticky až do konce oslabeni, v 54. min. na jednu minutu i ve třech proti pěti. Jednoduchým vyhazováním kotoučů ale přiváděli soupeře k zoufalství. Kolínští se pokusili i o hru bez brankáře, Kalousek ale vytahoval ze svého arzenalu jeden skvělý zákrok za druhým, navíc Hemský trefil jen brankovou konstrukci opuštěné kolínské klece. Po závěrečné siréně se do sebe přímo na ledě pustilo několik hráčů, ale to radost Sršňů už pokazit nemohlo.

Zatímco ve druhé třetině Sršni gólmana Blažka moc neprověřili, ve třetí třetině byli v zakončení daleko aktivnější a to rozhodlo. "Kromě deseti, dvanácti minut ve druhé třetině jsme byli celkově lepším týmem," zdůraznil asistent kutnohorského trenéra Jiří Mlika. Tým navíc podržel výtečný brankář Tomáš Kalousek. "Chytal bezvadně," vysekl mu poklonu a dodal: "Na tom to bylo postavené." K druhému utkání Sršni nastoupí doma už v pátek a bude klíčové, kterému z týmů se podaří lépe zregenerovat síly. "Ve čtvrtek budeme odpočívat a v pátek půjdeme až na utkání," naplánoval Jiří Mlika.

Sršňům se poslední domácí zápasy v základní části moc nepovedly. "Play-off je něco jiného, budeme bojovat," slíbil nakonec kutnohorským fanouškům.

Branky a asistence: 26. Pospíšil (Nedbal), 32. L. Skokan (J. Malý) - 7. Prachař (Česnek), 43. Česnek (Prachař, M. Florian), 52. Bláha (Hemský). Vyloučení: 9/11, navíc L. Skokan - Vylíčil, Rejzek 2+2 minut, Tondr - Bláha 5 + OK. Využití: 2/0. Diváků: 1124. Kolín: Blažek - Nedbal, Tondr, J. Malý, Pospíšil, L. Skokan - Hanzl, Pýcha, Morkes, Pomichálek, Musil - Procházka, Spudil, Čtvrtečka, Manhart, Kubát (Ježek). Trenér Stanislav Bednář. Kutná Hora: Kalousek - Nakládal, Kadlec, Králíček, Beránek, Vylíčil - Heřmanský, Pavlík, Hemský, Bláha, Křišťan - Rejzek, M. Florian, Česnek, Adamec, Prachař (Veselý, L. Muras). Trenér Karel Dvořák.