Prvním přemožitelem Kolína v nové sezoně je Nymburk

24. srpen 2018, 07:38

Kolín - Kolín zná svého letošního prvního přemožitele. V pátém přípravném utkání porazil kozly Nymburk. O vítězi prvního letošního derby rozhodly až samostatné nájezdy.

Kolín – Nymburk

3:4 sn

Jak na houpačce byl čtvrteční přátelský zápas mezi Kolínem a Nymburkem. Nejprve se vedení ujal Nymburk při signalizovaném vyloučení, aby vyrovnával Pýcha, který coby bek vzal ale útočnou akci na sebe a prostřelil jak dva bránící hráče, tak i gólmana.

Pak se na začátku druhé třetiny vrhli do vedení zase kozlové. Šafránek akci jeden na jednoho zakončil gólem po ledě. Ale Nymburk vyrovnal, když měli kozlové v obranném pásmu tak trochu chaos.

Ještě na konci druhé části šel do vedení zase Nymburk, tentokrát díky před bránou nehlídanému Rittigovi. A Kolín zase dorovnal. Na začátku poslední dvacetiminutovky se ujala Zumrova teč Mlčochova puku.

Vyrovnaný stav vydržel až do konce poslední dvacetiminutovky, stejně jako po celé prodloužení. Tak rozhodovaly až nájezdy. V nich dlouho nikdo nedokázal gólmana překonat, až v páté sérii nymburský Rittig. Ten tak zařídil nejen výhru pro svůj tým, ale také první porážku Kolína letos.

Přátelská odveta je na programu příští čtvrtek, kdy se oba týmy střetnou na ledě Nymburka.

Branky: 15. Pýcha, 28. Šafránek (Malý), 42. Zumr (Mlčoch) – 10. Stehlík, 29. Burda (Král), 32. Rittig (Dvořák, Foerster). 65. Rittig ze samostatného nájezdu. Vyloučení: 1:3. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 1:2, 1:0 – 0:0, 0:1. Diváci: 324.

Kolín: Sejpal - Pýcha, Zdeněk, Hanzl , Mlčoch, Březina, Barták, Sladký – Semirád, Šafránek, Malý – Zumr, Martínek, Němec – Kadlec, Pilný, Kozák – Netušil, Černý.