Seidl: Měli jsme pak větší tlak do brány a s tím začaly padat góly

22. únor 2016, 17:18

Kolín - Poslední zápas základní části. Kolín versus Písek. Vyrovnané dvě třetiny. Nakonec výhra Kozlů 5:2. Poslední třetina už jasná záležitost.

,,Zápas byl dvě třetiny vyrovnaný. Začali jsme hrát dost opatrný hokej, což bylo normální, jelikož sestava byla jiná, než v jiných zápasech. Řekli jsme si, že budeme hrát z obrany, abychom nepropadali. To se nám celkem dařilo,“ komentoval úvod utkání trenér Kolína Jiří Seidl.

"Ve třetí třetině jsme začali soupeře přehrávat a až v tu dobu jsme rozhodli. Byli jsme pohyblivější, i jsme hru víc zjednodušili a měli jsme větší tlak do brány. S tím nám začaly padat i góly,“ řekl, v čem Kozlové nakonec svého soupeře překonali.

Písek byl ale nepříjemným soupeř. Důrazně napadal, bruslil, výborně si nahrával. ,,Co se týče hry dopředu, oni mají hodně dobrý útok. Nastříleli víc gólů než my. Na druhou stranu jich o hodně víc také dostali. Říkali jsme si před utkáním, že bude rozhodovat trpělivost,“ zdůrazňoval Seidl, že právě trpělivost byla to, co Kozlům pomohlo ke třem bodů.

Jak kouč Seidl již naznačil, Kozlové se na konci základní částí potýkají s marodkou.  Obránce Jan Hanzl je po operaci kolene. Obránce Marek Březina má angínu. Útočník Václav Jankovský má problémy s kolenem a útočník Filip Navrátil ukončil své působení v týmu.

,,Máme zraněné a nemocné hráče, takže jsme museli trošku promíchat sestavu a šanci dostali i tři dorostenci, kteří se v zápase několikrát ukázali. Jsou šikovní, je to příslib pro kolínský hokej,“ pochvaloval si Seidl.

Co se týče Hanzla, jeho místo v první obraně zatím zaujal sedmý bek Kolín junior Suchý. Březinu v obraně nahradil Jiří Kadlec starší. Jankovského místo ve druhém útoku zatím přijal Martin Ježek. Do třetí formace se tak dostali náhradníci Kadlec ml., Hlavatý a Jelínek A. Čtvrtý útok, který v zápase přibližně desetkrát také naskočil, tvořili starší dorostenci Jelínek R., Martínek a Kadlec A.