Sršni fantasticky otočili zápas s Trutnovem

14. únor 2010, 21:12

Kutná Hora - Hokejisté zvládli třetí druholigové utkání po sobě a připsali si další tři body. Souboj s Trutnov ale nejprve nevypadal růžově, hosté totiž vedli už 3:0! Sršni se ovšem vypořádali i s nepřízni rozhodčích a zápas otočili ve svůj prospěch!

Kutná Hora - Trutnov 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)

Po vyrovnaném začátku domácí inkasovali první gól v době, kdy sílil jejich tlak. Jenže do sítě propadl puk z hole Jindřicha - 0:1. Kutnohorští si připravili také několik dobrých příležitostí, ale buď jim chyběla větší přesnost v zakončení nebo potřebné štěstí. Heřmanský dostal šikovně puk mezi kruhy, ale nedal. V poslední minutě první části zápasu si M. Florian chytře počkal, až se mu otevře místečko, v pravý okamžik vystřelil, jenže trefil jen břevno trutnovské brány.

Sršňům chybělo štěstí i ve druhé třetině při střelách Hemského, zato hosté ve 24. min. využili jednu ze svých darovaných přesilovek - 0:2. Ve 27. min. Kutnohorští puk za Jágrova záda už dostali, ale rozhodčí gól neuznal pro přihrávku rukou. Hodně zle to s domácími vypadalo ve 33. min., kdy Jindřich dorazil Chytráčkovu ránu od modré - 0:3. Tento gól jakoby Sršně nakopl: Ve 34. min. Prachař puk do trutnovské sítě přece jen dotlačil a novou krev do žil kutnohorských hráčů vlil prakticky hned po buly Beránek - 2:3. Domácí se semkli i proti nepřesnému rozhodčímu a k úspěchu je dovedl týmový duch. Vyrovnat se jim podařilo ještě ve druhé třetině, kdy Králíček doklepl vyraženou střelu Beránka - 3:3. Ještě v téže minutě měl další branku na hokejce Hemský, ovšem gólman Jágr jeho šanci zlikvidoval.

Štěstí přálo Sršňům ve 49. min., kdy Fiedler od modré nastřelil tyč. Kalousek pak vychytal Chytráčka a zbytek zápasu patřil domácím. Ti nejprve promrhali více jak minutovou přesilovku pět na tři, v 54. min. se před hostujícím gólmanem ocitl sám Králíček, ale vítězná branka padla až v 56. min., kdy před brankou při přesilovce dobře zapracoval Hemský - 4:3. V 59. min. Česnek výbornou přihrávkou nabídl čistou šanci Prachařovi, který však gólovou pojistku už nepřidal. Nic to ale neubralo na radosti domácího týmu i publika.

Po závěrečné siréně si domácí vychutnávali děkovačku fanoušků. "Minule jsem říkal, že to snad protrhneme a v řadě získáme devět bodů. Tak se nám to povedlo," ulevil si asistent kutnohorského trenéra Jiří Mlika. Ovšem ve 33. minutě hosté zvýšili na 0:3 a se Sršni to nevypadalo dobře. "Pořád jsem věřil, že branky dáme. Že zápas otočíme," upozornil a dodal: "Vyloučením jsme se dostávali pod tlak a těžko jsme se zvedali."

Klíčovým okamžikem zápasu byly dvě slepené branky Kutné Hory ještě ve druhé třetině. "Od začátku jsme se snažili zbytečně moc kombinovat. Pak jsme hru zjednodušili, řekli jsme hráčům, aby všechno hráli na branku," uzavřel Jiří Mlika.

Branky a asistence: 34. Prachař (Adamec, Sladký), 35. Beránek (Králíček), 39. Králíček (Beránek, Česnek), 56. Hemský (Bláha, M. Florian) - 18. Jindřich (Chytráček), 24. Mečiar (Jindřich, J. Florián), 33. Jindřich (Chytráček). Rozhodčí: Vokřál. Vyloučení: 10/8. Využití: 1/1. Diváků: 420. Kutná Hora: Kalousek - Nakládal, Kadlec, Králíček, Beránek, Česnek - Veselý, Heřmanský, Křišťan, Bláha, Hemský - Rejzek, M. Florian, Sladký, Adamec, Prachař. (Malý - Janata, Svoboda, Chvalovský). Trenér Karel Dvořák. Trutnov: Jágr - Pazdera, Mečiar, Jindřich, Chytráček, J. Florián - Mejnek, Antonín, Dlab, Havlíček, Mikolášek - Hanousek, Měsíček, Berger, Fiedler, Březina (Škrabelj - Šimoníček). Trenér Stanislav Mečiar.