Sršni promrhali dvouminutovou přesilovku pět na tři a prohráli v nájezdech

8. prosinec 2010, 22:30
(aktualizováno: 8. prosinec 2010, 22:31)

Kutná Hora - Hokejisté Stadionu Kutná Hora prohráli další utkání druhé ligy doma. Tentokrát brali alespoň jeden bod, když ve středu Pelhřimovu podlehli až po samostatných nájezdech.

K. Hora - Pelhřimov 3:4 sn (1:0, 2:3, 0:0)

I když se Sršni brzy po začátku ujali vedení, bylo střetnutí vyrovnané bez větších šancí. Po první přestávce se hostům podařilo rychle vyrovnat, Kutnohorští si ale vedení vzali zpět a  ve 25. min. Beránek zvýšil už na 3:1. Jenže ani to Pelhřimov nezlomilo, nejprve Kubát korigoval na 3:2 a těsně před druhou přestávkou na modré čáře propadl Feigl a jeho hrubku potrestal Plachý - 3:3. Ve třetí třetině Sršni promrhali dvouminutovou přesilovku dvou mužů, když se pořádně nedostali k zakončení a málem přišli i o remízu v normální hrací době, protože Kalousek čelil spršce střel.

Střetnutí tak dospělo do prodloužení, které mohlo skončit už po 35 vteřinách: Jenže Vylíčil neproměnil trestné střílení! Ke slovu pak přišly samostatné nájezdy, Beránek si gólem sice vynutil další sérii, pak ale z druhého pokusu selhal a Plachý zařídil Pelhřimovu bonusový bod.

"Utkání bylo bojovné, myslím, že jsme se kromě pěti minut ve druhé třetině vyvarovali většího herního výpadku," shrnul zápas asistent kutnohorského trenéra Jiří Mlika a pokračoval: "Udělali jsme chyby, které soupeř potrestal. Své šance jsme neproměnili, proto jsme rádi alespoň za bod." Zápas mohla rozhodnout dvouminutová dvojnásobná přesilovka Kutné Hory. "Tam nám chyběla střelba a hrozně pomalu si nahrávali. Říkám - jeden bod je pro nás zlatý," opakoval asistent. Prodloužení mohl ukončit krátce po začátku Adam Vylíčil, ale neproměnil trestné střílení. "Věřili jsme, že to Adam dá. Trestné střílení jel už v Pelhřimově, kde se mu to nepodařilo. Bohužel máme smůlu," uzavřel Jiří Mlika.

Branky a asistence: 2. Králíček (Veselý), 22. Bláha (Procházka), 25. Beránek (Kadlec, Pelán) - 22. Kubát (Hadrava, Plch), 26. Kubát (Hadrava, Šustr), 39. Plachý (Hrbatý). Rozhodující nájezd Plachý. Rozhodčí: Würtherle. Vyloučení: 8/6. Navíc Kraučuk 5 - Suk 5 minut. Využití: 1/0. Diváků: 201. Kutná Hora: Kalousek - Kadlec, Fejgl, Prachař, Beránek, Pelán - Nakládal, Janata (Rejzek), Vylíčil, L. Muras, Křišťan - Procházka, Veselý, Kraučuk, Bláha, Králíček. (Linhart - Uhlíř, Tvrdík). Trenér Karel Dvořák. Pelhřimov: Dolejš - Rašner, Fibikar, Tecl, Plachý, Hrbatý - Roháčik, Plch, Hadrava, Suk, Kubát - Šustr, Beneš, Dostál, Votápek, Barták. (Čekal, Zítka) Trenér Aleš Kučera.