Sršni vyloupili černošickou arénu

13. prosinec 2009, 12:25

Černošice - Status šlágru kola byl na základě postavení v průběžné tabulce udělen sobotnímu měření sil SK Černošice s kutnohorskými Sršni. Přestože tabulka KLD je pro mnoho odložených zápasů nepřehledná - týmy mají odehráno různé množství utkání, jedno ale bylo na černošickém ledě jasné. Tento zápas představoval souboj o místo na pódiu, o čemž hosty již při vchodu na zimák přesvědčila nástěnka, kde se domácí tým pyšnil na současném 1. místě se vzkazem: "Bojujeme o ligu".

Černošice - Kutná Hora 6:11 (1:5, 2:2, 3:4)

Po minulém vítězství nad HC Rakovník však Kutnohorští byli namlsáni na další bodový zisk, a proto většina hráčů vzala přípravu na zápas zodpovědně. Přesto se sestava na tento pikantní duel dočkala oproti minulému zápasu několika drobných změn z důvodu marodky.

Sršni začali 1. třetinu ve velkém stylu a za 10 minut vedli 0:4. O důležitou první branku utkání se ve 2.min. postaral Drahota a za další dvě minuty zvedal ruce nad hlavu tradiční střelec posledních zápasů Tvrdík. Černošičtí jakoby opaření přestali hrát, ubrali na rychlosti a jejich zvětšený důraz v osobních soubojích trestal rozhodčí vyloučeními a to byla voda na náš mlýn. V těchto chvílích Sršni vyvíjeli soustavný tlak s častou střelbou a naše sebevědomí každou minutou rostlo. V 8.min. po ideální nahrávce Zíky měnil skóre na světelné tabuli Hynek a v 10.min. Kořistka svým klasickým zametacím gólem zvyšoval již na rozdíl čtyř branek. To byl stav, který se zamlouval každému na střídačce a vyvolal až nepřiměřenou pohodu, a tak Sršni začali působili dojmem, že se ukládají k zimnímu spánku. Do kabin jsme proto odcházeli za stavu 1:5.

Před vstupem do 2.třetiny jsme hráčů zdůraznili, že budeme muset i přes příznivý vývoj utkání přidat, protože kvality soupeře neodpovídají současnému skóre. Domácí se skutečně z této ledové sprchy oklepali a od této chvíle až po závěrečnou sirénu se hrál zcela vyrovnaný oboustranně výborný hokej ve velké rychlosti. Možnost tak dostal i Sirotek v brance, který musel ukázat něco ze svého repertoáru, přesto ve 24.min. domácí snížili a využili tak svou přesilovou hru. Ve 28.min. odpověděl Tvrdík, když vybruslil od mantinelu do ne zcela ideálního střeleckého úhlu, ale milimetrovou střelou našel jediné volné místečko nad ramenem golmana v růžku jeho svatyně. No, a aby toho na obranu i celé mužstvo z Černošic nebylo málo, tak ještě za minutu zkompletoval hattrick Hynek. Jak jsem již ale napsal, hrál se vyrovnaný hokej, a tak i soupeř našel ještě jednou recept na naší obranu a po čtyřiceti minutách byl stav 3:7.

Před třetí třetinou panovala v kabině spokojená atmosféra prokládaná povzbuzujícími pokřiky a hesly, kterou hned v prvním střídání zúročil Tvrdík. V této části jsme se soupeřem ve střílení a inkasování branek začali pravidelně střídat. Za zmínku jistě ještě stojí gólový příspěvek druhé letky, která zásluhou Kořistky po nezištném předložení puku Vítkem, zaokrouhlila skóre na desítku. O krásnou tečku za povedeným představením se 20 vteřin před koncem postaral Hynek, který si udělal z hráčů Černošic figuranty a zaslouženě byl po zápase vyhlášen první hvězdou utkání.

Sršni v důležitém měření sil vyloupili černošickou arénu a i po druhém letošním měření sil si odvezli domů tři cenné body za výhru. Série již čtyř vítězství v řadě je jistě trnem v očích soupeřů, avšak Sršni potvrzují, že jejich výsledky nejsou dílem náhody, ale poctivou hrou okořeněnou góly. Přesto o úspěchu dnes především rozhodl náš vydařený vstup do utkání a fakt, že poučeni prvním zápasem, jsme dokázali eliminovat nejlepšího hráče soupeře č.25 Ottomanského. Ofenzivní vlajku našeho týmu opět nejvíce zvedali hokejoví bratři, Tvrdík s Hynkem. Jejich útočný „zabijácký instinkt" představuje zbraň hromadného ničení proti většině soupeřů. Kluci jsou momentálně „v laufu" a lze si jen přát, aby jim forma vydržela. Lví podíl na výhře měla samozřejmě i celá obrana dnes v čele s Pipkovou, která předvedla svůj letošní nejpovedenější výkon. Prezentovala se výbornou poziční hrou, přehledem, herní disciplínou a v soubojích jeden na jednoho byla k nepřekonání. Aby ovšem nezúčastněný čtenář nenabyl dojmu, že vše bylo na 100%, musím se kritický zmínit o hře v oslabení, která dnes opravdu nebyla zrovna naší výstavní síní, protože všechny inkasované branky jsme obdrželi právě v této herní situaci. Zcela netakticky všichni hráči (obránci i útočníci) se v několika případech předčasně stáhli do naší třetiny a umožnili soupeři bezproblémový přechod modré. A co bylo nejhorší, když jsme se dostali k puku nedokázali jsme ho co nejrychleji a nejdál vypoklonkovat z naší třetiny. Zbytečně jsme si komplikovali situaci dlouhým držením, nepřesnými přihrávky a z toho pramenící ztrátou puku, který jsme měli původně pod kontrolou. Abych ale nekončil negativně, musím všem hráčům za dnešní celkový výkon poděkovat a vyseknout poklonu.

Branky K. Hory: Hynek 5, Tvrdík 3, Kořistka 2, Drahota. K. Hora: Sirotek, Rejna - Zíka, Pipková, H. Macháček, Draslar - Tvrdík, Hynek, M. Macháček, Vítek, Kořistka, Drahota, Švejda, Sádlo, Tomčík.