Výhru režíroval Jiří Tvrdík a Hynek

6. prosinec 2009, 17:17

Kutná Hora - Dorostenci Stadionu Kutná Hora přivítali v 16. kole krajského přeboru tým z chvostu tabulky - HC Rakovník. Po vysokém vítězství si kutnohorští hokejisté vylepšili svou pátou pozici v tabulce.

Kutná Hora – Rakovník 8:1 (2:0, 4:1, 2:0)

Už na začátku druhé minuty hráli domácí první přesilovku a povedlo se jim skórovat. Otakar Hynek využil dobré přihrávky Jiřího Tvrdíka. Hosté zahrozili v 6. minutě, kdy Hašek vystřelil mezi beky na Sirotka, ten puk vyrazil. Za dvě minuty se ocitl v šanci po chybě rakovnické obrany Vítek, ale stav zůstal nezměněn. Dvoubrankové vedení měli sršni až na konci 13. minuty: závar před brankou hostí využil ke vstřelení branky Jiří Tvrdík. Do přestávky ještě H. Macháček tváří tvář Vágnerovi neproměnil a únik hostujícího Stehlíka Sirotek vyrazil.

Ve druhé třetině šlápli žluto-černí na plyn. V oslabení poslal Hynek Macháček do úniku Jiřího Tvrdíka, který svůj blafák dokončil úspěšně - 3:0. Ve 25. minutě jeli Vítek a Drahota sami na Vágnera, jenže gólman Rakovníku udržel puk před čarou. V čase 26:23 svítilo skóre na tabuli už 4:0! Ve vlastním oslabení natáhl ke střele Jan Kořistka a nemýlil se. O chvíli později byli hosté zralí na ručník, protože Otakar Hynek z pravého kruhu využil přesnou ranou do šibenice přesilovku - 5:0. V polovině utkání se dočkali i Rakovničtí, když střelu Zikmunda dorazil za Sirotka Jonáš Stehlík - 5:1. S končící třetinou zkompletoval svůj hattrick domácí Jiří Tvrdík, který zamířil přesně do růžku Vágnerovy brány.

Ve třetí třetině se hosté na zdramatizování utkání nezmohli. Stadion navíc přidal dvě branky na vrch. Ve 48. minutě vybruslil od mantinelu Dominik Vítek a bekhendem překonal bezmocného Vágnera. Závěrečnou osmou branku obstaral Otakar Hynek a připsal si také hattrick.

Pavel Sirotek (trenér Kutné Hory): "První třetinu jsme se přizpůsobili tempu soupeře, takže to nebylo nic moc. Druhou třetinu se to zlepšilo, začali jsme dávat více góly. V poslední třetině už se zápas dohrával. Rakovník byl soupeř ze spodu tabulky, takže to bylo povinné vítězství."

Branky a nahrávky: 3. Hynek (Jiří Tvrdík), 13. Jiří Tvrdík, 24. Jiří Tvrdík (H. Macháček), 27. Kořistka, 29. Hynek (Zíka), 38. Jiří Tvrdík (Zíka), 48. Vítek, 57. Hynek (Jiří Tvrdík) - 32. Stehlík (Zikmund, Rasocha). Vyloučení: 4/2. Využití: 2/0. V oslabení: 3/0. Diváků: 40. Kutná Hora: Sirotek (32. Rejna) - Zíka, H. Macháček, Marvan, Draslar, Sádlo, Jan Tvrdík - Hynek, Jiří Tvrdík, M. Macháček - Kořistka, Vítek, Drahota - Švejda, Ryšan, Tomčík. Trenér Pavel Sirotek. Rakovník: Vágner - Souček, Veselý, Urban, Albrecht - Zikmund, Stehlík, Rasocha - Trnka, Hašek, Vyskočil. (Veselský - Gebhart) Trenér Tomáš Bopinger.