Zájezd do Mělníka k utkání krajské soutěže se pro Sršně proměnil v zlý sen

29. leden 2012, 19:47
(aktualizováno: 29. leden 2012, 19:49)

Mělník - Hokejisté SK Sršni Kutná Hora sehráli zápas 17. kola krajské soutěže a ten se jim vůbec nepovedl. Z mělnického ledu si odvezli jedenáct branek!

Mělník - Kutná Hora 11:1 (5:0, 4:0, 2:1)

Na led lídra tabulky, mířícího do vyšší soutěže, muži Kutné Hory odjížději s přáním uhrát solidní výsledek. Už první minuty naznačovaly, že to nebude nic jednoduchého. Po prohře v Kladně chtěli domácí přesvědčit své diváky, že do čela tabulky patří. V páté minutě se v ostrém tempu hrající Mělník prosadil poprvé. Po deseti minutách, když už se zdálo, že by mohl úvodní tlak domácích polevit prosvištěla střela domácího zadáka klubkem těl před Kargerem až do jeho sítě. O minutu později se domácím podařilo kombinací opět přehrát sršně a domácí hráči hnáni bouřlivým publikem začali „koncertovat“.

Sebevědomí v osobních soubojích, bruslení, zdařilé kombinace a jistota na svých holích jim dávala převahu, která brankáře a obranu sršńů přiváděla k zoufalství. Do první sirény Mělničtí nasázeli sršňům pět branek, a studený brankář soupeře zasahoval asi čtyřikrát. Stažená sestava hostí do druhé části přinesla v prvních minutách vyrovnanou hru a několik slibných šancí, ale potřebná vzpruha v podobě gólu v síti domácích nepřišla.

Naopak domácím vycházelo, na co sáhli a tak jejich představení mohlo pokračovat. I když se sršni snažili bojovat, kupříkladu Krejza lehal do střel i za stavu 8:0 nebylo to nic platné. Soupeř byl prostě „na koni“, lepší a se svým publikem si to užíval. Do druhé sirény navýšili skóre na 9:0. Třetí třetinu, se už jen dohrávalo. Čestný úspěch sršňů zařídil Kozlík, jehož tečovaná střela zkazila domácímu brankáři čisté konto. Trochu vzruchu přinesla jen boxerská vložka Melouna, ale rozhodčí vše zvládli s nadhledem. Závěrečná siréna přinesla vysvobození sršňům ze "zlého snu", ze kterého se musí otřepat před domácím zápasem s Příbramí.

Branka K. Hory: Kozlík. Vyloučení: 10/7. Kutná Hora: Karger – Čejka, Vaněk, Krejza, Kozlík, Krištof, Novotný, Meloun, Paroubek, Charvát, Hetfleisch, Siváček, Kaiser, Jiráň, Havel.