Čáslavští žáci se úspěšně vrátili z Evropských dětských atletických her

21. září 2014, 21:16
(aktualizováno: 21. září 2014, 21:17)

Brno - Ve dnech 8. - 10. září se uskutečnil 10. ročník Evropských her pro žáky 15 let a mladší Brně. Letos se těchto her zúčastnilo 1400 mladých závodníků ze 13 evropských zemí.

Čáslaváci se určitě neztratili a své trenérce Janě Červenkové udělali obrovskou radost. Vždyť v jednotlivých disciplínách startovalo kolem 60 závodníků. Proto probíhaly i kvalifikace a do finálových bojů se probojovali jen ti nejlepší.

Velký úspěch slavil Tomáš Pešek v kategorii 13letých, kde obsadil na 60m celkově 3. místo časem 7,84 a přivezl si evropskou bronzovou medaili. K té přidal ještě dvě 4. místa, na 150m zaběhl výborný čas 18,84 a běžel i ve štafetě 4x60m společně s Lukášem Kvíčalou, Adamem Brabcem a Romanem Stehnem, když 3. místo prohráli se štafetou Malty. Ještě startoval v hodu kriketovým míčkem, kde hodil 51,40m.

Další 4. místo přidala Klára Zatloukalová v hodu oštěpem 14letých výkonem 33,02m. V rozběhu na 60m zaběhla čas 8,80.

Ve finále A se na 60m 13letých představil Lukáš Kvíčala a obsadil 7. místo výkonem 8,08 (nový os. rekord), v běhu na 150m běžel ve finále B a rovněž si vylepšil osobní rekord na 19,65 a celkově obsadil 12. místo. Startoval ještě v hodu kriketovým míčkem a utvořil si nový osobní rekord 50,12m.

7. místo vybojoval mezi 14letými Štěpán Piskač v běhu na 60m v osobním rekordu 7,58 a ve skoku dalekém byl 6. ve finále B a celkově 14. Výkonem 553, což je rovněž nový osobní rekord.

Smůlu měla Anna Kozlová mezi 13letými, která ve skoku dalekém přišla o finále o dva centimetry, přesto si utvořila velmi hodnotný výkon 464cm a byla celkově devátá. Jen pro představu - v této disciplíně startovalo 75 dálkařek. Ještě startovala v běhu na 150m, kde obsadila celkové 11. místo opět v novém osobním rekordu 20,72.

Mezi 13letými dálkaři si nejlepší osobní výkon vytvořil Adam Brabec a výkonem 467 obsadil celkové 14. místo. V běhu na 150m si rovněž utvořil nový nejlepší výkon 21,12s.

12 letý Roman Stehno běžel 800m a výrazně si vylepšil osobák na 2:51,30 a ještě běžel v rozběhu na 60m 9,60.

Všem mladým atletům určitě patří velká gratulace.