Jiří Miler se v sobotu stal trojnásobným vítězem běhu Dačického 12

11. srpen 2013, 21:35
(aktualizováno: 11. srpen 2013, 21:35)

Kutná Hora - Za ideálního běžeckého počasí v sobotu vyrazilo na jubilejní pátou Dačického rekordních 178 závodníků, z toho dokonce 37 žen.

První na občerstvovací stanici u kostela svaté Trojice na polovině trati doběhl Jiří Miler, dvojnásobný vítěz z let 2010 a 2011. Druhý zde byl Martin Mikuš z Liberce a překvapivě třetí mladá běžecká naděje ze Zbraslavic - Dominik Kubec v dresu Hvězdy Pardubice. Pátá celkově byla v půlce závodu Marta Fenclová z AC Pardubice!

Jiří Miler si první pozici udržel až do cíle a ve výborném čase 41:15, když jen o necelých 30 vteřin zaostal za traťovým rekordem Libora Bucifala z loňska. Druhý v cíli byl Dominik Kubec v čase 41:31 a třetí místo uhájil Martin Mikuš za čas 42:35.

Mezi ženami překonala traťový rekord suveréním výkonem Marta Fenclová, která skončila v čase 44:30 celkově šestá! Druhá v cíli mezi ženami byla Lenka Šibravová za 48:26 a třetí Daniela Havránková v čase 50:42. Nejrychlejším běžcem nad 55 let byl Zdeněk Bufka (48:31).