Kutná Hora se zachránila ve druhé lize

3. červen 2016, 11:03

Kutná Hora - Po prvních dvou kolech, kdy se družstvo Kutné Hory ve složení Petr Veselý, Ivo Koranda, Radek Novotný, Petr Křepelka, Zdeněk Peroutka, Václav Sváček nacházelo na druhé pozici v žebříčku by nikdo netipoval, že na konci sezóny bude mít co dělat, aby nespadlo do III. ligy družstev ve squashi.

Do třetího a čtvrtého kola nemohl nastoupit Zdeněk Peroutka a tak nadějně rozběhnutá sezóna rázem skončila - přezimovali jsme až na čtvrtém místě tabulky a od baráže nás dělil bod. Věřili jsme, že v plné sestavě v jarní části zase zabodujeme a budeme hrát o bronzovou pozici. Bohužel další nemoc v týmu a tentokrát chyběl Radek Novotný, který tvořil základní sestavu. Radek nemohl nastoupit ani k jednomu zápasu v jarní části a bohužel jsme prohrávali jeden zápas za druhým. Porazili jsme pouze jedno družstvo, které sestupovalo automaticky. Kutná Hora tedy šla do baráže o udržení.

Baráž se odehrála 21. května 2016 v Praze a o přímý sestup se Kutná Hora utkala s Hradcem Králové. Oba týmy přijely v nejsilnější sestavě, protože zde šlo o vše. Za Hradec nastoupili: Tlustý Tomáš, Belada David, Škarda Jan a Trpkoš Martin. Za Kutnou Horu nastoupili: Veselý Petr, Křepelka Petr, Koranda Ivo a Radek Novotný. Barážové utkání rozhehráli součastně Radek Novotný proti Trpkošovi a Petr Veselý proti Tlustému. Na Radkovi bylo znát, že ještě není úplně zdráv a že nemá moc natrénováno. Nicméně zápas byl velice vyrovnaný a Radek vyhrál alespoň set, který nakonec byl rozhodující - utkání skončilo 1:3.

Rychlejší průběh měl zápas na druhém kurtě, kdy Petr Tlustému nedaroval ani jeden set a hladce vyhrál 3:0. Další zápas, který mohl již rozhodnout o sestupujícím rozehrál Petr Křepelka s Beladou. Bylo vidět, že druhá nasazená pozice byla pro Petra však nad jeho síly a prohrál jednoznačně 0:3. Stav tedy byl 2:1 na zápasy pro Hradecké a zbýval poslední zápas, ke kterému nastoupil Ivo Koranda proti Škardovi. Zde byly jednoduché počty pokud Hradec uhraje jeden set, KH sestupuje. Ivo tedy musel vyhrát 3:0 a to se mu povedlo. Kutná Hora tak mohla "slavit" udržení se v II. lize.