Mistrem republiky Mojmír Holec

2. květen 2010, 23:54

Kutná Hora - Ve velmi dobře připravené kuželně se o víkendu uskutečnilo mistrovství ČR v kuželkách pro rok 2010 - kategorie žáci. Soutěžního boje o titul Mistr České republiky 2010 se zúčastnilo 28 nejlepších žáků z celé republiky. Tomu také odpovídaly výsledky a dobré výkony. Soutěži byl přítomen zástupce ČKA František Majer, šéf trenérsko-metodické komise mládeže.

Soutěžilo se v disciplíně 100 hodů sdružených přes dvě dráhy, startovní pořadí si hráči vylosovali. Před zaplněným hledištěm sváděli nejmladší kuželkáři urputný boj o každou poraženou kuželku, která pak rozhodovala v konečném pořadí celkového umístění.

Dlouho vedl Dominik Král z TJ Narex Česká Lípa, v předposlední čtveřici se před něj dostali Martin Myška z TJ Třebíč a Michal Klaus z TJ Glaverbel Czech Teplice. Vyvrcholením byla poslední čtveřice žáků, kde všem vypálil rybník Mojmír Holec z TJ Centropen Dačice, který výkonem 462 poražených kuželek získal první místo, zlatou medaili a titul Mistr ČR 2010. Druhé místo získal Michal Klaus výkonem 439 poražených kuželek, třetí místo Martin Myška výkonem 437 poražených kuželek a nepopulární bramborová medaile zůstala Dominiku Královi za výkon 433 poražených kuželek.

Po ukončení soutěže byly vyhlášeny výsledky a třem nejlepším jednotlivcům byly předány medaile a věcné ceny. Slavnostního zakončení a předání cen se zúčastnili zástupci ČKA František Majer a místostarosta Kutné Hory Václav Vančura. V závěrečném proslovu zástupce České kuželkářské asociace vyhodnotil toto mistrovství jako velmi úspěšné a ze strany pořádajícího oddílu TJ Sparta Kutná Hora bezchybně zajištěné, poděkoval všem hráčům za férový a sportovní přístup k soutěži a rozhodčím Vítězslavu Vyhlídalovi a Bohumilu Šaníkovi za perfektní řízení soutěže.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem členům oddílu, kteří se na tomto turnaji organizačně podíleli, zejména našim žákům a dorostencům, a také všem sponzorům a přátelům kuželkářského sportu, bez nichž bychom tuto akci nemohli uspořádat. Za všechny bych chtěl jmenovat Město Kutná Hora, UNIKOM a.s.-závod OVO, TISKÁRNA GRAFIA GRYČ s.r.o., KOHAP s.r.o., LEPOR-reklamní agentura Kutná Hora.

Jiří Halfar,
předseda oddílu kuželek, TJ Sparta Kutná Hora

Foto medailistů, zleva 2. místo Michal Klaus TJ Glaverbel Czech Teplice, mistr ČR Mojmír Holec TJ Centropen Dačice, 3. místo Martin Myška TJ Třebíč.