Na trať prvního ročníku Posázavského půlmaratonu vyrazilo téměř 180 běžců!

12. květen 2017, 09:27

Sázava - V pondělí 8. května se v Sázavě (okr. Benešov) sešlo na prvním ročníku POSÁZAVSKÉHO ½ MARATONU téměř 180 běžců a tento počet považují organizátoři v nabité běžecké  termínovce za úspěch. Registrace a zázemí bylo umístěny do rekreačního areálu Sázavský ostrov, kde mohli v klidu a s různými atrakcemi strávit závod děti a doprovod účastníků.

Závodní pole bylo nabité zajímavými jmény, především v ženské kategorii bylo hodně účastníků zvědavých na legendu českého běhu – olympioničku (LOH Atény – maraton) a několikanásobnou mistryni světa v běhu do vrchu Annu Strakovou, která se vrací po milých mateřských povinnostech. V mužské kategorii bylo hodně zvučných jmen – např. mladý atlet Jiří Křeček, vítěz Českého poháru v běhu do vrchu a devátý dorostenec na MS ve skyrunningu.

Ale předem nebylo nic dané - na účastníky čekala trať dlouhá 21,6 km s převýšením +520 m.

Startovalo se za slunečného počasí a po 2,5 km běžci opustili město a asfaltový povrch a začal trailová část běhu. Na náročné trati byly pro běžce nachystány tři občerstvovací stanice a příjemné bylo povzbuzování fanoušků na více místech na trati.

Po profilově i technicky náročné trati se běželo opravdu rychle. První tři muži doběhli v rozmezí dvou minut, resp. v celkově nejlepším čase 1:25:15 doběhl Jiří Čivrný. Mezi ženami si výborným výkonem 1:38:30 doběhla pro vítězství Anna Straková.

Na trati bylo samozřejmě mnoho dalších běžců z celé republiky, z nichž někteří si tento běh zvolili jako svůj první ½ maraton a za jejich výkon jim patří velká poklona.

Součástí akce byl i turistický pochod, kde si chodci mohli ujít stejnou trasu jako běžci a využít i občerstvovací stanice.

Organizátorem celé akce byl Sázavský běžecký spolek, který tímto zve všechny běžce a turisty na příští ročník, který se taktéž uskuteční 8. května.