Nejlepší Středočeské kuželkářky jsou z Kutné Hory!

4. únor 2019, 06:07

Kutná Hora - O posledním lednovém víkendu 26. - 27. ledna 2019 se konalo v našem kraji Mistrovství Středočeského krajského kuželkářského svazu (SKKS) jednotlivců pro rok 2019 v kategoriích dospělých - žen a mužů. Znamenitě si vedla zejména naše děvčata.

Mistrovství SKKS jednotlivců 2019 - ženy a seniorky

Na dobře připravené kutnohorské kuželně se uskutečnilo v sobotu 26.ledna Mistrovství jednotlivců SKKS 2019 v kategoriích žen (24 - 59 let) a seniorek (nad 60 let). Hráčky soutěžily v disciplíně 120 hodů sdružených o titul Mistryně Středočeského kraje 2019 a zároveň o postup na letošní Mistrovství ČR jednotlivců.

V soutěži žen po napínavém souboji zvítězila domácí hráčka Kamila Dvořáková výkonem 594 poražených kuželek, druhé místo si vybojovala neratovická Lucie Holubová za výkon 590 kuželek. Bronzovou medaili získala Jitka Vacková z KK Jiří Poděbrady za 580 kuželek a nepopulární bramborová medaile zbyla na benešovskou Ditu Kotorovou za stejný výkon 580 kuželek, ale horší dorážku. Další kutnohorská hráčka Eva Renková skončila na 5. místě. Všechny tři medailistky nás budou reprezentovat na letošním MČR jednotlivců, které se bude konat v květnu v Hořicích.

V soutěži seniorek s naprostou převahou zvítězila kutnohorská Ivana Kopecká výkonem 564 poražených kuželek. Druhé místo patří Janě Samolákové z KK Kosmonosy za výkon 525 kuželek a bronz získala Jaroslava Soukenková ze Sokola Kostelec nČl za 505 kuželek. Umístění dalších kutnohorských hráček ­- 5. místo Marie Adamcová, 6. místo Zdeňka Vokolková. MČR v kategorii seniorek se bude konat v květnu v Prostějově.

Mistryně Středočeského kraje pro rok 2019 - Ivana Kopecká a Kamila Dvořáková

Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony a za napínavou podívanou až do posledních hodů, členům pořadatelského oddílu za perfektně připravenou kuželnu na tyto přebory a za skvělou organizaci, rozhodčím za bezchybné řízení soutěže a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně.

Mistrovství SKKS jednotlivců 2019 ­- muži

V Poděbradech soutěžili muži v disciplíně 2 x 120 hodů sdružených. Největším favoritem byl kolínský Filip Dejda, několikanásobný vicemistr světa hrající v Rakousku, který post favorita potvrdil a zvítězil výkonem 1238 kuželek. Na druhém místě se umístil Tomáš Bek z KK SDS Sadská za výkon 1210 kuželek a třetí místo obsadil jeho oddílový kolega Václav Schejbal za 1202 kuželek. Na MČR do Valašského Meziříčí postupuje i čtvrtý v pořadí Tomáš Čožík ze Sokola Tehovec za 1156 kuželek.

Kutnohorským hráčům se tento turnaj nepovedl. Ze šesti soutěžících se do finále probojoval jediný Agaton Plaňanský, který nakonec vybojoval 19. místo.

Mistrovství SKKS jednotlivců 2019 - senioři

Souběžně v Benešově o svůj titul Mistr Středočeského kraje 2019 bojovali senioři rovněž v disciplíně 2 x 120 hodů sdružených. V této soutěži soutěži Kutná Hora neměla své zástupce. Zvítězil domácí hráč ze Sokola Benešov Ivan Januš výkonem 1093 kuželek, na dalších místech se umístili rovněž benešovští hráči stříbrný Karel Drábek 1069 kuželek a bronzový Jaroslav Franěk 1059 kuželek. Tito tři medailisté spolu se čtvrtým Antonínem Smrčkem ze Sokola Červené Pečky postupují na MČR do Vrchlabí.