Skvělé vystoupení Dnipra v Champions League na Klimešce

21. prosinec 2022, 09:36

Kutná Hora - Kutnohorská sportovní hala byla v úterý 20. prosince dějištěm zápasu skupiny B v Lize mistryň a jejího 2. kola. Domácí SC Prometey Dnipro ve svém druhém zápase v nejprestižnější klubové soutěži světa přivítalo francouzského mistra Volero Le Cannet. V jeho dresu už chyběla  česká reprezentantka Míša Mlejnková, která v létě přestoupila do turecké Ankary. Ale v tílku s V na prsou nechyběla třeba Vita Akimova, téměř dvoumetrová smečařka, která i v samotném zápasu dělala Ukrajinkám největší problémy.

Po dvou setech to vypadalo na Klimešce jako s Francouzi v Kataru po 70 minutách. Jenže Dnipro podporované početnou skupinkou ukrajinských diváků přímo z ukrajinského města, kteří přijeli autobusem po strastiplné cestě až z války zmítané Ukrajiny, se neuvěřitelně zvedlo, zlepšilo hru ve všech činnostech a třetí dějství ovládlo více než desetibodovým rozdílem. Na této vlně jely Ukrajinky i čtvrtý set, domácí trenér Petkov podporoval své hráčky v aktivitě jako nikdy předtím a moderátor a DJ v jedné Jarda Bochníček z domácího florbalového klubu hecoval publikum pokřikem PRO-ME-TEY, který po něm opakovala stohlavá modrožlutá saň v levé části tribuny.

Rozhodoval pátý set, kde přišlo menší škobrtnutí a malá ztráta koncentrace. Ale nádherný zápas dopadl, jak měl - vítězstvím 3:2 na sety si Dnipro připisuje první cenné body do tabulky Champions League, spolu se zápasy v české extralize má famózní šňůru s 11 výhrami za sebou. Skvělý výkon předvedla domácí Oleksandra Milenko, která se stala nejlepší hráčkou zápasu.

Po vánoční pauze je čeká 30.12. domácí souboj s Olympem Praha. Champions League zavítá na Klimešku v lednu hned dvakrát, v úterý 10.ledna vyzve Prometey rumunský tým CS Alba Blaj a 31.1. italské Vero Volley Milano.