Sršni doma nezklamali, v neděli nakonec porazili Hořovice

2. prosinec 2013, 06:31
(aktualizováno: 2. prosinec 2013, 06:31)

Kutná Hora - V devátém kole krajské soutěže hokejisté SK Sršni Kutná Hora přivítali na svém ledě tým z Hořovic. Se snaživým, papírově slabším soupeřem chtěli získat všechny body a prodloužit domácí neporazitelnost. Hořovičtí, kteří trápí každého soupeře chtěli konečně zažít pocit vítězství.

Kutná Hora - Hořovice 7:4 (0:0, 2:3, 5:1)

Hned od prvních minut bylo jasné, že hosté nepřijeli prodat svou kůži lacino. Vysoké tempo a nasazení přinášelo množství šancí na obou stranách. I když měli Sršni trochu více ze hry skóre nikdo neotevřel.

V úvodu druhé části se to povedlo Charvátovi střelou do horního růžku v přesilovce po nahrávce Vaňka. Hořovičtí ovšem brzy otočili skóre. Dva rychlé góly znervózněly Sršně a hostům se hra dařila lépe. Vyrovnání v polovině utkání zařídil mladý obránce Pavel Švejda tečí Andrleho střely. Hosté se na konci druhé části opět dostali do vedení a stav 2:3 jim dal křídla. Minutu před druhou sirénou hned dva domácí hráči faulovali, ale do přestávky hosté dvjitou výhodu nezužitkovali.

To se jim ovšem povedlo v úvodu třetí části a odskočili na 2:4. Trenér Sršňů stáhl sestavu na tři útoky a hráči nespokojeni s vývojem přidali na obrátkách. Snížit stav se podařilo M. Jelínkovi po Hetfleischově nahrávce. Vyrovnání vymyslel Rudolfský, když kroužil v útočném pásmu a přesně nahrál zakončujícímu Charvátovi. Hosté si vzali oddechový čas, ovšem povzbuzené Sršně už nedokázali zastavit. Do vední dostal Sršně Čejka krásnou akcí. Naznačením střely si položil bránícího hráče, potáhl si kotouč položil i brankáře a chladnokrevně zakončil. Na 6:4 zvýšil Siváček a konečnou podobu dal výsledku po nahrávce Vaňka Rudolfský. Sršňům se tedy povedlo o tři body přiblížit postup do nadstavbové části, udržet domácí neporazitelnost a nezklamat své příznivce v posledním mistrovském utkání letos doma.

Poslední dvě mistrovská utkání v tomto kalendářním roce sehrají Sršni venku. Příštm soupeřem bude kvalitní tým HC Zlonice a o týden později se hraje v Kolíně derby proti HC Žabonosy.

Branky K. Hory: Charvát (Vaněk, Čejka), Švejda (Andrle), Jelínek M. (Hetfleisch, Siváček), Charvát (Rudolfský), Čejka (Charvát), Siváček (Hetfleisch), Rudolfský (Vaněk, Meloun)  K. Hora: Alexandr Karger (Šimon Balham) - David Čejka, Jan Vaněk, Radek Krejza, Pavel Švejda, Martin Pálek, Jiří Tvrdík (II.), Michal Charvát, Lukáš Rudolfský, Martin Meloun, Pavel Andrle, Milan Volný, Jelínek Robert, Tadeáš Hetfleisch, Aleš Sádlo, Otakar Hynek, Matouš Jelínek, Roman Siváček, Tomáš Kaiser. Trenér František Coubal. Vyloučení: 3/9.