Výborný výkon, skvělí diváci - výsledkem je plný počet bodů pro Jiskru do tabulky druhé ligy

5. listopad 2012, 16:15
(aktualizováno: 5. listopad 2012, 16:26)

Zruč nad Sázavou - V 5. kole volejbalové druhé ligy mužů, skupiny B, (resp. 9. a 10. kole) se volejbalisté Jiskry utkali na domácí palubovce ve Sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou s dosud neporaženým celkem Hrotovic.

Kapitán týmu Michal Grivalský: "Ve druhém domácím dvojzápase narazila Jiskra na druhý tým tabulky z Hrotovic (spojil se s celkem Moravských Budějovic), který ještě nepoznal hořkost porážky, všech osm dosavadních zápasů vyhrál."

9. kolo: TJ Jiskra Zruč nad Sázavou  - Sokol Sport hotel Hrotovice 3:1 (-19, 24, 25, 20)
Oba týmy nastupovaly po předchozích zápasech ve zcela rozlišném rozpoložení a průběh prvního setu tomu napovídal. V klidu hrající hostující tým hrál bez výrazných chyb a zručští volejbalisté se předháněli ve zkažených servisech a nepřesnostech, a tak si hráči Hrotovic došli v poklidu pro vítězství v prvním setu. Od druhého setu se hrál před vynikající diváckou kulisou pěkný volejbal plný dlouhých výměn a soupeři se přetahovali o každý bod. Jak druhý, tak třetí set se dostal až do vyrovnaných koncovek, ve kterých měli domácí vždy navrch. Především díky pevnějším nervům na podání a pomoci několika bloků se domácí radovali vždy z nejtěsnějšího možného vítězství v setu. Ve čtvrtém dějství se projevila psychická pohoda, zručským hráčům se dařila pestrá  a rychlá hra, na kterou hostující obrana těžko hledala recept. Další zbraň – podání pomohlo vytvořit dostatečný náskok, který domácí hráči udrželi až do konce. A překvapivý, avšak plně zasloužený výsledek byl na světě.

Po hodinové přestávce vlétli Zručáci do druhého utkání s velkým odhodláním získat další body.

10. kolo: TJ Jiskra Zruč nad Sázavou  - Sokol Sport hotel Hrotovice 3:0 (21, 21, 24)
Polovinu prvního setu nebyl soupeř z Hrotovic schopen projít přes domácí obranu na síti. Několik bloků a úspěšných útoků a do druhého technického oddechu se šlo za stavu 16:4. Bohužel, dostatečný náskok vedl k polevení koncentrace a za pár chvil se již hrála vyrovnaná koncovka. Za vyrovnaného stavu opět domácím pomohlo několik přímých bodů z podání a první set, i přes zakolísání, si připsali domácí borci. Druhý sada již nepřinesla takové bodové šňůry, ale konstantní dobrý výkon domácího družstva znamenal poklidně vyhraný i druhý set. Následující set přinesl opět vyrovnanou podívanou. Hostující tým nechtěl jet do zručské haly jen tak na výlet a přenechat bez boje všechny body domácím, a tak byla zajištěna zajímavá podívaná až do konce. Hrál se vyrovnaný set, ve kterém ani jedno družstvo neudělalo nějaký rozhodující náskok, a tak se vše rozhodovalo v posledních míčích. Za stavu 24:24 opět domácím pomohla nečekaná zbraň – servis.  Eso za tohoto stavu pořádně zahýbalo s psychikou na hřišti. Hostující celek se po dalším podání dostal k útoku, avšak udělal nevynucenou chybu a tím ukončil celé utkání druhé ligy mužů.

Kapitán družstva Jiskry Michal Grivalský: "Skvělé vítězství. Plný počet bodů je doma, parádní hra. Jsem rád, že mužstvo konečně ukázalo dobrý volejbal – navíc před domácím publikem. Moc jim já i celý tým děkujeme za fandění a pomoc. Doufám, že jsme je tímto navnadili, aby přišli i na další naše domácí utkání ve Sportovní hale."

Sestava Jiskry: Jiří Drahokoupil, Jakub Drahokoupil, Matěj Drahokoupil, Michal Grivalský (kapitán), Lukáš Vosyka, Jiří Krčmář, Jiří Plachý, Petr Okrouhlický, Martin Šindler. Trenér: Jiří Vorlíček.

Tabulka:
1.        Volejbalový klub Choceň 10    10    0    0    30:3    813:606    30
2.        TJ Žďár nad Sázavou 10    8    2    0    26:9    831:688    24
3.        Sokol Sport V hotel Hrotovice 10    8    2    0    25:11    864:750    23
4.        VK Pegas Znojmo 10    7    3    0    23:13    817:724    20
5.        TJ Sokol Střelice 10    5    5    0    17:19    804:785    15
6.        TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 10    3    7    0    13:23    783:864    9
7.        TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 10    3    7    0    10:24    692:810    8
8.        VK Litomyšl 10    2    8    0    12:25    738:854    8
9.        VK Hronov 10    2    8    0    12:24    760:836    7
10.        TJ Sokol Malšovice 10    2    8    0    8:25    616:801    6
Pozor, tato skupina se boduje italským bodováním!