Středočeský kraj začal koordinovat připravovanou rekonstrukci Nového mostu v Kolíně s vedením měst

29. květen 2018, 08:01

Kolín - V pondělí 21. května 2018 došlo k první koordinační schůzce mezi představiteli Středočeského kraje a zástupci města Kolín v záležitosti koordinace připravované rekonstrukce Nového mostu v Kolíně přes Labe ev. 125-034. Jednání se uskutečnilo za účasti radního pro oblast dopravy Františka Petrtýla a Tomáše Růžičky, místostarosty města Kolín.

„Revitalizace Nového mostu v Kolíně patří k nejdůležitějším investicím, které kraj jako správce komunikací a mostních objektů na svém území připravuje. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi vytížené dopravní spojení, očekáváme, že stavba způsobí komplikace v dopravě. Proto je včasná koordinace informací o přípravě a následném průběhu stavby s představiteli města nezbytná. Jsem velmi rád, že se nám díky iniciativě pana místostarosty Tomáše Růžičky vzájemné jednání podařilo uspíšit a že jsme se setkali a řešili dopravní souvislosti ještě před definitivní podobou projektové dokumentace,“ řekl po společném jednání radní pro oblast dopravy František Petrtýl.

Oba představitelé samospráv se dohodli, že se budou o průběhu přípravných prací a situaci ve městě vzájemně informovat a jakmile bude připravena definitivní podoba projektové dokumentace, budou následně svolány další pravidelné koordinační schůzky za účasti zástupců města Kolín, Středočeského kraje a Policie ČR.

„Potřebujeme se informovat o všech dopravních souvislostech. Týnecký most, most v Záboří, rekonstrukce silnice II/322, to vše mohou být regionální komplikace. Nejen načasovat, ale i stanovit objízdnou trasu proto jednoduché nebude. Pro naše město je životně důležitou prioritou zachovat alespoň částečnou průjezdnost Nového mostu po jedné jeho polovině. Jsem rád, že jsme se na prioritě dohodli a nalezli shodu. Díky za schůzku a za vstřícné jednání,“ řekl po jednání Tomáš Růžička, místostarosta Kolína.    

Středočeský kraj předpokládá, že stavba bude probíhat ve dvou fázích. V první bude opravena cca polovina mostu v druhé polovině roku 2019. Dokončení druhé fáze by mohlo proběhnout v roce 2020. Most by tak měl být po většinu doby revitalizace částečně průjezdný. „Tento odhad vychází ze smluvních podmínek zhotovitele projektových prací a inženýrské činnosti, kdy předpokládáme podání žádosti o stavební povolení nejpozději na konci prosince roku 2018,“ uvedl ředitel krajských silničářů Zdeněk Dvořák.

TZ
Komentáře
AVE_CZ
Reklama
Středočeský kraj začal koordinovat připravovanou rekonstrukci Nového mostu v Kolíně s vedením měst

Středočeský kraj začal koordinovat připravovanou rekonstrukci Nového mostu v Kolíně s vedením měst

29. Květen 2018

Kolín - V pondělí 21. května 2018 došlo k první koordinační schůzce mezi představiteli Středočeského kraje a zástupci města Kolín v záležitosti koordinace připravované rekonstrukce Nového mostu v Kolíně přes Labe ev. 125-034. Jednání se uskutečnilo za účasti radního pro oblast dopravy Františka Petrtýla a Tomáše Růžičky, místostarosty města Kolín.

„Revitalizace Nového mostu v Kolíně patří k nejdůležitějším investicím, které kraj jako správce komunikací a mostních objektů na svém území připravuje. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi vytížené dopravní spojení, očekáváme, že stavba způsobí komplikace v dopravě. Proto je včasná koordinace informací o přípravě a následném průběhu stavby s představiteli města nezbytná. Jsem velmi rád, že se nám díky iniciativě pana místostarosty Tomáše Růžičky vzájemné jednání podařilo uspíšit a že jsme se setkali a řešili dopravní souvislosti ještě před definitivní podobou projektové dokumentace,“ řekl po společném jednání radní pro oblast dopravy František Petrtýl.

Oba představitelé samospráv se dohodli, že se budou o průběhu přípravných prací a situaci ve městě vzájemně informovat a jakmile bude připravena definitivní podoba projektové dokumentace, budou následně svolány další pravidelné koordinační schůzky za účasti zástupců města Kolín, Středočeského kraje a Policie ČR.

„Potřebujeme se informovat o všech dopravních souvislostech. Týnecký most, most v Záboří, rekonstrukce silnice II/322, to vše mohou být regionální komplikace. Nejen načasovat, ale i stanovit objízdnou trasu proto jednoduché nebude. Pro naše město je životně důležitou prioritou zachovat alespoň částečnou průjezdnost Nového mostu po jedné jeho polovině. Jsem rád, že jsme se na prioritě dohodli a nalezli shodu. Díky za schůzku a za vstřícné jednání,“ řekl po jednání Tomáš Růžička, místostarosta Kolína.    

Středočeský kraj předpokládá, že stavba bude probíhat ve dvou fázích. V první bude opravena cca polovina mostu v druhé polovině roku 2019. Dokončení druhé fáze by mohlo proběhnout v roce 2020. Most by tak měl být po většinu doby revitalizace částečně průjezdný. „Tento odhad vychází ze smluvních podmínek zhotovitele projektových prací a inženýrské činnosti, kdy předpokládáme podání žádosti o stavební povolení nejpozději na konci prosince roku 2018,“ uvedl ředitel krajských silničářů Zdeněk Dvořák.

Zlata banka
Reklama
TZ