Basketbalisté Sokola Kutná Hora si zajistili druhou ligu i pro sezónu 2017-2018!

6. únor 2017, 08:02

Trutnov/Vysoká n. L. - Dvě vítězství z venkovních palubovek zajistily účast basketbalového družstva Sokola Kutná Hora v 2. lize i v příští sezóně. Navíc tyto body znamenají i možnost poprat se ještě o play-off, tedy o možnost postupu do 1. ligy!  Aktuálně ztrácí na první místo pouhé dva body! K posledním čtyřem utkáním však Sokol vyjíždí opět ven.

Trutnov - Kutná Hora 69:80 (25:23, 37:42, 58:55)

O víkendu nastoupil Sokol k utkáním  na palubovkách Loko Trutnova a BK Vysoké nad Labem. Kutnohorské družstvo decimované chřipkou (Málek, Říhovský a Vokál), bez dlouhodobě zraněného Gottfrieda, náhle indisponovaného Haviara a omluveného  Růžičky odcestovali na veledůležitý duel do Trutnova. Vítězství by mohlo znamenat již téměř jistotu setrvání v 2.  lize i pro příští sezónu.  Ne příliš kvalitní  utkání, kdy se skóre přelévalo ze strany na stranu, rozhodl Sokol až v poslední čtvrtině, když ještě na konci třetí čtvrtiny prohrával 55:58. V poslední kvartě došel domácím hráčům dech a Sokol ji vyhrál 11 : 25 a tím i celý zápas. Utkání zakončil neskutečnou trojkou z rohu přes těsnou obranu Kuba Němeček.

Body Trutnova: Plašil 21 (1), Slezák 13 (2), Živný 11 (3) atd. Body K. Hory: Němeček 24 (4), Říhovský 16 (1), Málek 15, Kocourek 12, Vokál 11, Prušinovský 2. Trojky: 5/7. TH: 14/6 - 25/22. Fauly 21/16.

Vysoká n. L. - Kutná Hora 68:79 (15:16, 36:30, 51:54)

Na nedělní utkání sice odjeli  kutnohorští hráči s vědomím téměř jisté účasti v soutěži  i v další sezóně, ale proti sobotnímu duelu bez  nemocného Říhovského a Vokála,  naštěstí se do sestavy vrátil Růžička, který odehrál výborný zápas z hlediska obrany a dokázal i podpořit pivoty při doskakování pod oběma koši. Duel byl opět velice vyrovnaný. Fyzicky silný soupeř se snažil prosadit především silově a neustálou snahou hrát přes jejich stěžejního hráče Synáčka. Toho však velice dobře bránil Růžička a později Prušinovský. V první čtvrtině držel Sokol kontakt se soupeřem díky 4 trojkám Kuby Němečka.  Poslední čtvrtina začala s vedením Sokola 51 : 54, ale ještě v 6 minutě byl stav 62 : 61 pro domácí. Po oddechovém čase zmobilizovali Sokolové poslední síly a obrovským náporem a dobrou obranou se ujali vedení 62 : 70. Tento trhák se ukázal jako rozhodující a soupeř již nebyl schopen s přehledem hrající Sokol Kutná Hora ohrozit.

Body Vysoká: Ruprecht 18 (2), Faltýnek 16, Synáček 16, Krista 11 (3) atd. Body K. Hory: Němeček 27 (5), Prušinovský 16, Málek 14 (2), Růžička 12 (1), Kocourek 10. Trojky: 5/8. TH: 23/17 - 16/13. Fauly: 22/18.