Kolín - BOHEMILK TUŘI SVITAVY - BC GEOSAN KOLÍN 74:63

Body Svitav: Doaks Nicchaeus 23, Barker Kenneth 16, Bruinsma Evan John 15, Jones Jahmal 12, Teplý Tomáš 6, Jaroš Milan 2, Andres Petr 0, Bašta Martin 0, Jurka Radek 0, Vaňák Martin 0

Body Kolína: Skinner Lee Edward 16, McEachin Christopher Edward 12, Vocetka Michal 9, Ličartovský Štefan 7, Hunt Jimmie 5, Bakić Bojan 4, Glover Showron 4, Aušprunk Karel 2, Horák Ladislav 2, Machač David 2, Harčár Pavel 0

CHYBY 15:23
ROZHODČÍ Hruša Petr, Matějek Ivor, Večeřa Pavel
KOMISAŘ Latík Zdeněk
POČET DIVÁKŮ 781

Od začátku hry byl rozdíl ve skóre minimální. Kolín nejvíc odskočil zkraje druhé čtvrtiny o pět bodů (17:22), ale to bylo maximum. Skóre se posouvalo rovnoměrně na obou stranách a poločasový stav 32:34 sliboval drama.

Po změn stran začali domácí ve velkém stylu, povedla se jim šňůra 8:0 a získali na svoji stranu vedení, které nepustili až do konce utkání. Ve 26. minutě po Doaksově koši s faulem a proměněnou šestkou narostl svitavský náskok na jedenáct bodů (49:38) a stejný platil i po koši Jaroše (55:46).

Kolín se ale nevzdal. Sérií vydařených akcí manko korigoval a po trojce Bakiče zkraje čtvrté čtvrtiny korigoval na 58:56. Stejný hráč navíc vzápětí potrestal technickou chybu domácích proměněným trestným hodem (58:57).

V kritické chvíli se ale Tuři semkl. Bojovali jako lvi.

Doaks, Barker a Bruinsma opanovali prostor pod oběma koši a důležitými body se starali o další růst vedení Turů. Navíc dokázali opakovaně ubránit kolínské pokusy. Pět minut před koncem to bylo znovu o „deset“ (67:57).

Koncovka duelu se odehrála plně pod taktovkou Svitav.

Tuři vyhráli i přesto, že do listiny střelců se zapsalo jen šest jejich mužů oproti deseti na straně Kolína, a přesto, že za celý zápas dali jedinou trojku (a to v 1. minutě!), zatímco soupeř osm. Rozhodovalo se však pod košem a tam domácí dominovali.

Gratuluji domácímu týmu k výbornému druhému poločasu. Nečekal jsem takový přístup svých hráčů k tomuto utkání. Nebyl žádný důvod čekat, že ve Svitavách to bude lehké. Vždycky říkám, že Kolín není takovým favoritem a tak silným týmem, aby mohl kohokoli podcenit a myslet si, že vítězství přijde samo. Zažili jsme to mnohokrát, letos doma s Ostravou, USK Praha a Jindřichovým Hradcem, teď i venku ve Svitavách. Špatný přístup hráčů je pro mě nepochopitelný. Svitavy toho využily, více bojovaly, více chtěly vyhrát, daly do zápasu mnohem více energie než my. Osmnáct útočných doskoků nejvíce ukazuje jejich chuť a bojovnost. Věřily, že dokážou vyhrát utkání a nakonec to udělaly. Jako částečnou omluvu mohu říci, že jsme hodně energie vydali do zápasu s Pardubicemi, kde jsme odehráli „šílený“ druhý poločas a asi si hráči mysleli, že stejným způsobem můžeme vyhrát i tentokrát, ale to se povede jednou za život. Špatně jsme volili střely, velmi špatně zahráli naši podkošoví hráči a výsledek tak nemohl být jiný, než jaký byl,“ řekl po utkání zklamaný trenér Kolína Predrag Benáček.

Konečně se mě i hráčům mohl vloudit úsměv do tváří, protože v těch předchozích zápasech, kdy jsme prohrávali vysokým rozdílem, naše hra postrádala energii, vůli a vůbec myšlenku, že můžeme vyhrát. Tento zápas nebyl asi moc pohledný, ale byl hlavně o bojovnosti a byl jsem příjemně překvapen, že se do našeho týmu vrátila. Vidět to bylo především na doskocích. Tam byla vůle jít za míčem, žádný pro nás nebyl ztracený, to byly přesně ty momenty, které ukázaly kroky, kterými můžeme jít. Jsem moc rád za vítězství, potřebovali jsme ho, abychom se trochu odtáhli od družstev, která jsou pod námi. Děkuji hráčům za předvedený výkon,“ konstatoval trenér Svitav Stanislav Petr.