Kolín - BC Geosan Kolín - MMCITÉ BRNO 75:65.

Body Kolín: Horák Ladislav 16, Vocetka Michal 15, Skinner Lee 15, Allen Antoine 11, Ličartovský Štefan 8, Machač David 6, Hunt Jimmie 2, Faifr Samuel 2, Rovenský Lukáš 0, Harčár Pavel 0, Aušprunk Karel 0

Body Brno: Cumberbatch Andell 31, Nehoda David 12, Zachrla Roman 6, Egwuonwu Paul 4, Hrabovský Marian 4, Norwa Michal 3, Vyroubal Martin 3, Prachař Ivo 2, Jedovnický Michal 0, Líčeník Marek 0, Pumprla Radek 0, Šmíd Filip 0

ROZHODČÍ Lukeš Václav, Blahout Petr, Znamínko Petr
KOMISAŘ Volejník Pavel
POČET DIVÁKŮ 580
nejlepší hráč: Ladislav Horák

Nebyli v jednoduché pozici, museli se obejít bez svého elitního střelce. Basketbalisté Kolína se nakonec s absencí Bakiče dokázali vypořádat a v 10. kole Kooperativa NBL porazili na domácí palubovce Brno 75:65.

„Hráli jsme proti velmi dobrému, silově vybavenému soupeři. Začali jsme dobře, ale museli jsme být trpělivý, dali jsme nakonec víc těžkých střel. Bylo to dobré utkání a myslím si, že jsme předvedli dobrý týmový výkon,“ řekl po utkání autor 15 bodů Edward Lee Skinner.

Úvod zápasu téměř kopíroval předchozí domácí duel s Prostějov. Kolín se střelecky trápil. Za první čtvrtinu nastřílel pouze patnáct bodů. Ve druhé části si ale již statistiky trošku vylepšil. Dařilo se dvojici Skinner – Horák. Ta měla největší zásluhu na tom, že se Kolín dostal do patnáctibodového vedení (27:15). To běžela čtrnáctá minuta.

Pak se však karty začaly obracet. Brno se čím dál víc osmělovalo. Navíc mělo ve svém středu Cumberbatcha, který byl k nezastavení. Za první poločas nastřílel 23 bodů, víc jak polovinu svého týmu. Především jeho zásluhou předvedlo Brno šňůru 18:3 a v poločase vedlo 38:34.

Domácí se herně trápili. Nevýraznou formu ale nechali v kabině. Po změně stran už to byla jiná písnička. Postupně se rozstříleli Allen s Vocetkou. Když pak přidali v průběhu čtvrté čtvrtiny důležitou trojku Horák s Machačem, bylo o vítězi téměř jasno. A jestli byli v hale nějací skeptici, uklidnil je Vocetka, který zaznamenal dvě trojky v řadě a Kolín vedl tři minuty před koncem o šestnáct bodů (75:59).

Brno sice v závěru předvedlo pár úspěšných střel, na víc jak desetibodový rozdíl se nedostalo.

„Pro nás to nebyl jednoduchý zápas, protože jsme věděli, že jsme zůstali na nějakou dobu bez Bojana Bakiče a to špatně působilo na hráče, protože to je jednoznačně největší opora, hlavně v útoku a je to náš nejzkušenější hráč,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

„Bylo to dnes vidět, že jsme se celou dobu hledali a měli jsme obrovské výkyvy. To jsme ale čekali, protože Hunt, náš první rozehrávač, byl zraněný skoro měsíc. Karel Aušprunk taky není ještě připravený nastoupit na sto procent. Pro nás bylo důležité dnes vyhrát, cíl jsme splnili. Navíc jsem spokojený s obranou, dostali jsme jen 65 bodů, což není špatné,“ podotkl Benáček.

„Brno hraje bez svého prvního rozehrávače Šotnara. My jsme hlavně sázeli na to, že ti mladí rozehrávači to neodehrají. Samozřejmě nás překvapil Cumberbatch, který dal 30 bodů a zlobil nás nejvíc. Brno střídalo tři druhy obrany a našim hráčům trvalo nějaký čas, než se přizpůsobili a to zapříčinilo výpadek ve druhé čtvrtině. Ale říkám, zasloužený konec, který byl upracovaný, vydřený a důležité je vítězství,“ dodal Benáček.

„Gratuluji Kolínu k upracovanému vítězství,“ řekl trenér Brna Tomáš Pětivlas. „Bohužel, my jsme si ten zápas prohráli sami ve druhém poločase svojí nedisciplinovaností v útoku a špatnou produktivitou. Měli jsme 19 ztrát, z toho převážná část těch ztrát byla právě ve druhém poločase, kdy jsme víceméně Kolínu nabídli, aby oni skórovali z jednoduchých rychlých protiútoků po našich ztrátách a ještě tak strašných ztrátách, které nebyly vůbec vynucené obranou. To člověka zamrzí.To znamená, že my jsme v první půlce zápasu plnili přesně to, co jsme si řekli, že budeme hrát. Že budeme střídat obrany, že budeme hrát rychlý protiútok a všechno nám to vycházelo. Se stejným úmyslem jsme šli do druhého poločasu, ale bohužel nás zklamal výkon našich podkošových hráčů. Michal Norwa měl brzo pět osobních chyb, do hry se špatně zapojil Ivo Prachař a nešlo to ani našemu třetímu pivotovi Egwuonwu. A v tom okamžiku nemůžete spoléhat na dva mladé rozehrávače, který to mají odehrát, když mají oba 19 let a ten bodový příděl potom zůstane jenom na jednom cizinci a to je opravdu na Kolín v domácím prostředí, kde je silný, málo. Nemůžu se však ubránit dojmu, že Kolín dnes nepředvedl dobrý výkon. My jsme to Kolínu darovali,“ dodal Pětivlas.

„Myslím si, že první poločas jsme odehráli velmi dobře, ale bohužel do druhého poločasu jsme nastoupili a hnedka jsme udělali několik zbytečných ztrát, což podle mě v závěru rozhodlo, protože nám tam Kolín odskočil a my už jsme nebyli schopní tento deficit dotáhnout,“ přiznal rozehrávač Brna Martin Vyroubal.

Z TISKOVÉ KONFERENCE PO UTKÁNÍ

Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín): Děkuji za gratulaci. Pro nás to nebyl jednoduchý zápas, protože jsme věděli, že jsme zůstali na nějakou dobu bez Bojana Bakice a to špatně působilo na hráče, protože to je jednoznačně největší opora, hlavně v útoku a je to nejzkušenější hráč. Dalo se to dnes vidět, že jsme se celou dobu toho utkání hledali a měli jsme obrovské výkyvy. To jsme ale čekali, protože Hunt, náš první rozehrávač byl zraněný skoro měsíc. Karel Aušprunk taky není ještě připravený nastoupit na sto procent. To bylo vidět na naší hře, my jsme dnes chtěli jen zvítězit a ne podat náš nejlepší výkon. Takže cíl jsme splnili a taky musím říct že Brno hraje bez svého prvního rozehrávače Šotnara už dlouhodobě a takz se to dalo vidět. My jsme hlavně sázeli na to, že ti mladí rozehrávači to neodehrají. samozřejmně nás překvapil Cumberbatch, který dal 30 bodů a zlobil nás nejvíc. Jsem spokojený z obranou, kde jsme dostali jen 65 bodů, myslím, že to nebylo špatné. Brno střídalo tři druhy obrany a našim hráčům trvalo nějaký čas, než se přizpůsobili a to zapříčinilo výpadek ve druhé čtvrtině. Ale říkám, zasloužený konec, který byl upracovaný, vydřený a důležité je vítězství. Jedeme dál.

Tomáš Pětivlas (trenér mmcité Brno): Já gratuluji Kolínu k upracovanému vítězství. Bohužel, my jsme si ten zápas prohráli sami ve druhém poločase svojí nedisciplinovaností v útoku a špatnou produktivitou, protože když máte 19 ztrát a z toho převážná část těch ztrát je právě ve druhém poločase, kdy jsme víceméně Kolínu nabídli, aby oni skórovali z jednoduchých rychlých protiútoků po našich ztrátách a ještě tak strašných ztrátách, které nebyly vůbec vynucené obranou. To člověka zamrzí.To znamená, že my jsme v první půlce zápasu plnili přesně to, co jsme si řekli, že budeme hrát. Tzn. že budeme střídat obrany, že budeme hrát rychlý protiútok a všechno nám to vycházelo. Se stejným úmyslem jsme šli do druhého poločasu, ale bohužel nás zklamal výkon našich podkošových hráčů. Michal Norwa měl brzo pět osobních chyb, do hry se špatně zapojil Ivoš Prachař a nešlo to ani našemu třetímu pivotovi Egwuonwu. A v tom okamžiku nemůžete spoléhat na dva mladé rozehrávače, který to mají odehrát, když mají oba 19 let a ten bodový příděl potom zůstane jenom na jednom cizinci a to je opravdu na Kolín v domácím prostředí, kde je silný, málo. Nemůžu se však ubránit dojmu, že Kolín dnes nepředvedl dobrý výkon, ale my jsme to Kolínu darovali.

Lee Skinner (hráč BC GEOSAN Kolín): Myslím si, že jsme hráli proti velmi dobrému, silově vybavenému soupeři. Začali jsme dobře, ale museli jsme být trpělivý, dali jsme nakonec víc těžkých střel. Bylo to dobré utkání a myslím si, že jsme předvedli dobrý týmový výkon.

Martin Vyroubal (hráč mmcité Brno): Tak myslím si, že první poločas jsme odehráli velmi dobře, ale bohužel do druhého poločasu jsme nastoupili a hnedka jsme udělali několik zbytečných ztrát, cže podle mě v závěru rozhodlo, protože nám tam Kolín odskočil a my už jsme nebyli schopní tento deficit dotáhnout.