Kolínští basketbalisté dnes hrají na palubovce USK Praha

21. říjen 2015, 09:22

Praha/Kolín - Basketbalisté BC Kolín dnes 21. října sehrají od 18 hodin utkání na pražské Folimance proti celku USK.

V součtu s minulou sezonou čekají basketbalisté USK Praha už šest zápasů na výhru. Z toho vyplývá, že se jim ani v úvodu letošní sezony nedaří. O zlom se budou snažit ve čtvrtém kole při domácím utkání s Geosanem Kolín.

Blízko k výhře byl tým USK v prvním kole, kdy podlehl v Ústí nad Labem 79:71 až po prodloužení. Následovala domácí porážka 59:74 s Pardubicemi a neúspěch 63:68 ve Svitavách. "V utkání máme příliš mnoho výkyvů. Pokud chceme příště uspět, musíme se koncentrovat celých čtyřicet minut a nikoliv pouze patnáct," řekl kouč USK Mirsad Alilovič.

USK i letos tradičně sází především na talentované mládí, zkušenosti přidávají především cizinci Igor Josipović a Admir Alič. Ve Svitavách byli nejlepšími střelci družstva Petr Šafarčík a Jaromír Bohačík.

Vzájemné zápasy USK Praha a Kolína se vždy vyznačovaly obrovskou vyrovnaností a kuriozitou jsou časté remízy, které několikrát přivedly zápasy až do prodloužení.

Nyní jde Kolín do vzájemného souboje s polštářem jedné výhry, o kterou je v letošní tabulce Kooperativa NBL lepší než soupeř. Získal jí hned v první kole nad Děčínem, následovala porážka v Jindřichově Hradci a smolná domácí ztráta s Opavou, při níž Geosan v poslední čtvrtině promrhal náskok a pak o pouhý bod ztratil prodloužení.

Letní posila Bojan Bakič je v kolínském dresu po třech kolech s průměrem 19 bodů na zápas nejlepším střelcem soutěže. Souboj na USK bude pikantní pro Michala Vocetku, který na Folimance basketbalově vyrostl a byl i kapitánem USK.

NÁZORY PŘED UTKÁNÍM

Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín) : Minule jsme proti Opavě odehráli smolný zápas, ale věděli jsme, jaké jsme udělali chyby a vyříkali jsme si je. Doufám, že se z nich poučíme. Liga pokračuje každé tři dny, takže není čas na brečení, musíme se už soustředit na dalšího soupeře. Proti USK hrajeme pravidelně vyrovnané zápasy, ale letos to bude nejen proti USK. Kromě Nymburka jsou úplně všichni vyrovnaní, takhle to ještě nikdy nebylo. My chceme určitě v Praze vyhrát a je jedno, jestli to bude košem v poslední vteřině nebo v prodloužení. Soupeř čeká na první výhru, což ho může mimořádně motivovat, ale také dostat pod tlak. Mají spíš mladý tým a uvidíme, jak se s takovým tlakem vypořádají. Čekám bojovný zápas, hodně silový, někteří hráči soupeře mají svaly jako kulturisti.

LOŇSKÉ VZÁJEMNÉ ZÁPASY V KOOPERATIVA NBL:
Geosan Kolín - USK Praha 81:75
USK Praha - Kolín 69:66
Geosan Kolín - USK Praha 73:58
USK Praha - Kolín 80:76

ABSENCE HRÁČŮ BC GEOSAN KOLÍN:
Jimmie Hunt – V sobotu 10. října si na začátku utkání s Děčínem natáhl svalový úpon u patní kosti. Nyní dochází na rehabilitaci do Oblastní nemocnice Kolín. Doba léčení bude trvat ještě 2 až 5 týdnů.