Kolínští Medvědi prohráli s Brnem

14. leden 2019, 08:12

Kolín/Brno - Do kolínské Geosan arény zamířili k 19. kolu Kooperativa NBL hráči egoé Basket Brno, aby změřili síly s kolínskými Medvědy v utkání, ve kterém šlo opravdu o hodně.

BC GEOSAN Kolín - egoé Basket Brno 75:80

Úvod patřil agilním domácím hráčům, kteří si brzy vytvořili vedení o 8 bodů 10:2. Ale stejně tak rychle o něj dokázali přijít a co víc, hosté z pod Špilberku byli dokonce po deseti minutách o bod lepším družstvem. To však neplatilo dlouho a Medvědi se opět chopili otěží utkání, když v poločase vedli 40:34.

Po změně stran přišel na řadu další úder Kolína v podobě šňůry 10:0 a tím pádem vedení 50:34 v polovině 3. čtvrtiny. Hráči Brna sice vedení domácích před poslední desetiminutovkou nepatrně stáhli, ovšem náskok 11 bodů se mohl zdát  více než pohodlný. Opak byl však pravdou. Kolínský tým v poslední desetiminutovce vyhořel na celé čáře. Když se hosté ujali vedení 72:74, dokázal ještě kapitán Medvědů Adam Číž odpovědět přesnou střelou za tři body a překlopit tak skóre opět na kolínskou stranu. Ale to bylo z pohledu domácích vše. Hosté potom proměnili těžký nájezd a po ztrátě Pajoviće a útočném faulu Purifoye se domácí již nedostali ani k případné střele na vyrovnání. Zápas tak uzavřel dvěma přesnými trestnými hody hráč utkání Geiger.

Body Kolín: Purifoy Preston Lamar 18, Walton jr. Anthony Lamont 13, Číž Adam 11, Machač David 11, Thompson Alexander Jacob 11, Šoula Jiří 7, Pajović Miloš 4, Bratčenkov Vojtěch 0, Dlugoš Theodor 0, Kosík Lukáš 0, Merta Tomáš 0

Body Brno: Roby Davell 20, Geiger Deremy 17, Keely Reginald 15, Farský Radek 10, Stegbauer Lukáš 7, Kozina Jan 4, Nehyba Zdeněk 3, Jokl Jakub 2, Vašát Viktor 2, Kereselidze Zurab 0, Vyroubal Martin 0

STŘELBA 3B. 18/7:20/7 STŘELBA 2B. 46/21:43/20 TH 18/12:25/19 doskoky 43:35 CHYBY 22:20 ROZHODČÍ Baloun Jan, Linhart Tomáš, Baudyš Petr KOMISAŘ Hlaváček Pavel POČET DIVÁKŮ 592

Christianos Chougkaz: Bylo to pro nás náročné utkání, zvláště dva dny po utkání s Opavou. Museli jsme najít síly a po velké výhře jsem musel hráče držet při zemi. Byl to opravdu náročný zápas proti dobrému týmu, který je na domácí palubovce silný. Hráči Kolína i trenér si vedli velice dobře, přestože hráli bez Šafarčíka, a my jsme měli prvních 35 minut hry velké problémy. To, co se odehrálo poté, žádný trenér neovlivní. Hráči svou výhru vybojovali srdcem a zato si také zaslouží gratulaci, a to nejen za těchto posledních pět minut, ale za jejich snahu a bojovného ducha během posledních dvou měsíců. Gratuluji mým hráčům a přeji trenérovi Benešovi a Kolínu do zbytku sezony hodně štěstí.

Pavel Beneš: V první řadě bych chtěl pogratulovat trenérovi Brna a jeho družstvu k vítězství. Kdo trochu sleduje tuto soutěž, tak ví, že tato výhra v podstatě zaručuje Brnu postup do osmičky. Nás dostává do pozice, kdy musíme vyhrát poslední tři utkání, které hrajeme v Děčíně a v Pardubicích. Hodně pravdy je na tom, co říkal trenér hostí, že posledních pět minut to nebylo moc o trenérech. My jsme 35 minut přesně plnili, co jsme si řekli. Byli jsme lepší než soupeř ve všech činnostech, dobře jsme bránili, ale posledních 5 minut… Prostě máme hráče,kteří nedokáží dovést utkání do vítězného konce. Je to sedmá koncovka, kterou jsme letos prohráli do pěti bodů a to je prostě problém. My přestaneme hrát, hráči propadají v obraně a potom najednou 34 bodů v poslední čtvrtině, z toho 19:5 za posledních 5 minut. Bohužel, tak to je a pro nás je to těžká porážka, protože to pro nás bylo velice důležité utkání. Nezbývá nic, než se zvednout a pokusit se vyhrát poslední tři utkání.

Jan Kozina: Pro nás to byl jednoznačně nejdůležitější zápas v dosavadním průběhu sezony, ale jak už tady zaznělo, tak podle prvních třech čtvrtin to tak vůbec nevypadalo. Tahali jsme za kratší konec a nemohli jsme najít naši hru jak v obraně, tak v útoku,ale naštěstí díky tomu úsilí v poslední čtvrtině jsme ten zápas zvrátili a je to pro nás ohromně cenná výhra.

Jiří Šoula: Já budu asi jen opakovat. Opravdu jsme celý zápas dělali to, co jsme měli. Bojovali jsme, dali jsme do toho všechno, ale bohužel, já bych řekl, že celá poslední čtvrtina se k tomu schylovala. Ztráta koncentrace, ztráta herního rytmu, který jsme celou dobu měli a úplně jsme vypadli. Nedělali jsme, co jsme měli, ani naše dobrý dovednosti. V obraně jsme v zásadě neudělali posledních pět minut nic správně, a to dovedlo Brno do „laufu“, který završili tím, že vyhráli.