Kutná Hora zvládla soupeře z nižších pozic tabulky, teď jí čeká derby s Kolínem

1. prosinec 2013, 18:09
(aktualizováno: 1. prosinec 2013, 18:09)

Mělník/Čelákovice - Basketbalisté Sokola Kutná Hora sehráli další dvě utkání v rámci krajského přeboru. Zajížděli na hřiště soupeřů v tabulce pod nimi, ale zápasy až tak jasné nebyly.

Mělník - Kutná Hora 76:87 (16:27, 35:56, 54:66)

Kutnohorští v sobotním utkání v Mělníce sehráli výborný první poločas a zadělali na "stovku". Ale pak se hostům přestalo dařit, domácí zrychlili přechod do útoku a téměř pětadvacetibodový náskok Kutné Hory se začal povážlivě zmenšovat. Nakonec hosté zápas dotáhli do úspěšného konce.
Body Kutné Hory: Kocourek 26 (1), Říhovský 22, Prušinovský 17 (1), Haviar 7 (2), Aufrecht 6 (2), Vavák 5 (1), Málek a S. Levý 2. Rozhodčí: Veselý, Soukup. Fauly: 14 - 23, trojky: 2 - 7, trestné hody: 14/14 - 15/10.

Čelákovice - Kutná Hora 59:68 (17:17, 36:35, 45:56)

Zápas na palubovce posledních Čelákovic Kutnohorským od začátku "nesedl". Mladí domácí dobře bránili a dávali i koše z těžkých pozic. O vítězství Kutné Hory rozhodla třetí čtvrtina, kdy hosté utekli na rozdíl deseti bodů.
Body Kutné Hory: Říhovský 22, Haviar 12 (1), Prušinovský a Málek 9, Kocourek 8, Vavák 4, Aufrecht 2. Rozhodčí: Suchopár, Forejt. Fauly: 21 - 7, trojky: 5 - 1, trestné hody: 6/4 - 22/13.

Za čtrnáct dní Kutnou Horu čekají  poslední zápasy roku - derby s Kolínem.