Kutnohorští začali novou basketbalovou sezonu

5. říjen 2009, 13:13

Kutná Hora - Basketbalisté Sokola Kutná Hora zahájili novou sezonu krajského přeboru porážkou a vítězstvím. Soupeřem jim bylo družstvo BC Kolín B.

Kolín B - K. Hora 80:76 (39:38)

V sobotním utkání hraném v Kolíně zvítězili domácí po vyrovnaném boji až v koncovce. Kutnohorští vedli rozdílem pěti bodů ještě dvě minuty před závěrečným hvizdem 67:72. O vítězství rozhodla zkušenost extraligového hráče Šebka, který třemi trojkami a trestnými hody v poslední minutách rozhodl o výhře domácích.

Body Kolína B: Šebek 36, Vokál 12, Dvořák 8, Kejklíček 8... Body K. Hory: Kocourek 22, Málek 20, Říhovský 16, Prušinovský 7, Aufrecht 6, Loužil 5. TH: 30/19 - 22/14. Fauly: 24/23. Trojky: 10/6 (Málek 2, Říhovský 2, Aufrecht, Kocourek). Čtvrtiny: 25:22, 14:16, 14:15, 27:23. Rozhodčí: Horník a Drápal.

K. Hora - Kolín B 77:61 (44:32)

V nedělní odvetě Kutnohorští zcela jasně zvítězili po dobrém výkonu celého družstva. Podařilo se jim odvést porážku Kolínu i s úroky. Trenér Aleš Dorazil dal příležitost celé lavičce.

Body K. Hory: Říhovský 26, Kocourek 20, Aufrecht 13, Prušinovský 8, Kořínek 3, Málek po 3, Loužil 2, Pokorný 2. Body Kolína B: Vokál 10, Matějka 10, Holata 9, Růžička 9... TH: 24/20 - 19/9. Fauly: 18/18. Trojky: 7 (Aufrecht 2, Prušinovský 2, Říhovský 2, Kocourek)/1. Čtvrtiny: 12:17, 32:15, 18:18, 15:11. Rozhodčí: Vondráček a Znamínko.

Příští program v Basketbalové hale v Kutné Hoře: Sobota od 10 hod. krajský přebor mladších dorostenců Kutná Hora - Pečky. Neděle od 10 hod. mladší dorostenci Kutná Hora - BC Sadská.