Na hřištích soupeřů se překvapení nekonalo

28. leden 2018, 20:50

Kutná Hora - Basketbalisté Sokola Kutná Hora o víkendu nastoupili k zápasům 2. ligy na hřištích soupeřů - BK NAPOS Vysoká n. Labem a BVK Holice.

Vysoká - Kutná Hora 100:64 (33:5, 54:24, 80:42)

Sobotní duel zahájil Sokol Kutná Hora doslova katastrofálně. Domácí posílení o bývalé hráče extraligy hráli s naprostým přehledem. Především obrana Sokola hořela jako papír. Domácí procházeli obranou Sokola jak chtěli. Bohužel i útočné činnosti hostů končily neúspěchem. A tak první čtvrtina skončila 33:5. Další průběh utkání byl z pohledu Sokolů  podstatně lepší, ale ztrátu se již snížit nepodařilo.

Body Vysoká: Sejpka 20, Dušek 16, Kiršbaum 15 (3), Synáček 12 (1). Body K. Hora: Kocourek 15 (1), Říhovský 15 (1), Málek 13, Němeček 11 (1), Matějka 6, Prušinovský 2, Hlavička 2. Trojky 5 - 3, TH 14/11 - 19/11, fauly 17 - 16.

Holice - Kutná Hora 91:61 (17:17, 33:30, 65:43)

Nedělní duel v Holicích byl trochu smolný. Hráči Sokola bojovali a skóre bylo vyrovnané, ve druhé čtvrtině se Sokol dokonce ujal vedení. Bohužel potom došlo ke krvavému zranění Hlavičky, který musel odstoupit na určitou dobu ze zápasu. Předtím odstoupil i Prušinovský (bolesti zad) a další krvavé zranění vyřadilo v důležitém okamžiku i Němečka. Tím si hráči z Kutné Hory vypili kalich hořkosti do dna. Třetí čtvrtinu vyhrál domácí tým 32:13 a tím bylo o osudu rozhodnuto. Přesto, že se postupně všichni zranění vrátili do hry - i když Prušinovský se sebezapřením, nebylo již v silách Sokola utkání zvrátit.

Body Holice: Joska 17 (2), Baťa 17 (1), Žaba 16 (1), Bartheldi 9 (1). Body Kutná Hora: Němeček 18, Kocourek 15, Málek 13, Hlavička 14, Prušinovský 7 (1), Matějka 3, Málek a Aufrecht 2, Dáňa 0. Trojky 8 - 1, TH 10/9 - 25/16, fauly  19 - 13.