O dobře rozehrané derby s Kolínem B Kutnohorští přišli ve třetí čtvrtině

11. prosinec 2010, 22:47
(aktualizováno: 11. prosinec 2010, 22:48)

Kutná Hora - V jedenáctém kole krajského přeboru basketbalisté Sokola Kutná Hora hostili v sobotu večer v derby utkání rezervu BC Kolín. V tabulce čtvrtí hosté měli před zápasem stejný počet 16 bodů jako šestá Kutná Hora.

Kutná Hora - Kolín B 66:67 (38:29)

Domácí rozehráli utkání výtečně, jejich skvělý začátek vyvrcholil smečí Martina Kocourka na 8:1 a následným oddechovým časem hostů. Ve druhé části první čtvrtiny se Kutnohorským přestalo dařit ve střelbě, jenom díky neproměňování trestných hodů kolínských hráčů udrželi desetibodový náskok. Podobně tomu bylo i ve druhé čtvrtině a tak domácí šli do druhého poločasu s náskokem devíti bodů.

Druhou půli ale Kutnohorští začali velmi zle - Růžička ve 28. min. srovnal na 47:47 a vzápětí Procházka strhl vedení na stranu Kolína B. Hosté si pak drobný náskok udrželi až do samotného závěru, ve kterém ale Kutnohorští mohli stav ještě otočit. I když je brzdily chyby v rozehře a nepřesná střelba, Prušinovský 34 vteřin před koncem úspěšným trojkovým pokusem korigoval na 66:67. Domácí hned získali míč, jenže Kořínkovi pod košem proklouzla přihrávka Málka. Následně kolínský Matějka nedal ani jednu ze šestek po taktickém faulu a zápas ukončil pokus Kocourka, který se odrazil od obroučky kolínského koše.

"O výsledku možná rozhodla už první čtvrtina," upozornil kutnohorský trenér Aleš Dorazil a vysvětlil: "Mohli jsme vést o patnáct, dvacet bodů. Svými chybami jsme ale soupeře dostali zpět do hry." Kolínští pak změnili obranu na zónu, s čímž se Kutnohorští na začátku druhé půle nevypořádali. "Ve třetí čtvrtině jsme dali jen jedenáct bodů. Nedařila se nám střelba, basketbal jinak špatný nebyl."

Body a sestava K. Hory: Kocourek 25, Vavák 11, Kořínek 10, Císař 6, Málek 6, Loužil 3, Prušinovský 3, M. Vágner 2, D. Vágner, Dastych. Trenér Aleš Dorazil. Body a sestava Kolína B: Dvořák 20, Holata 15, Růžička 12, Platzer 4, Martínek 3, Vokál 3, Remeš 3, Kejklíček 3, Horáček 2, Procházka 2, Matějka. Trenér Nedbal. Rozhodčí: Štavík - Křenek. Trojky: Kocourek, Vavák, Loužil, Prušinovský - Dvořák 3. TH: 12/4 - 16/17. Fauly: 25 - 18. Čtvrtiny: 20:10, 18:19, 11:24, 17:14.