O postupu do finále rozhodne třetí zápas

11. duben 2010, 20:34

Kutná Hora - Basketbalisté Sokola Kutná Hora sehráli první dvě semifinálová utkání play-off o postup do druhé ligy. V prvém utkání v Benešově prohráli a v nedělní odvetě doma zvítězili. O postupujícím do finále rozhodne třetí utkání za týden v Benešově.

Benešov B - Kutná Hora 73:51 (33:27)

Kutnohorští nastoupili pouze s osmi hráči bez zraněného Říhovského a Vaváka. Utkání bylo vyrovnané, když ještě pět minut před koncem utkání domácí vedli rozdílem jediného bodu 50:49. V samotném závěru hosté nestačili fyzicky, když domácí nastoupili s dvanácti basketbalisty včetně tří pendlujících hráčů z prvoligového družstsva.

Body Benešova: Kožant 18, Malý 12, Beneš 8, Prokovec 8 atd. Body K. Hory: Kocourek 19, Málek 10, Dastych 8, Kořínek 5, Prušinovský 5, Loužil 3, Aufrecht 1. TH: 36/18 - 18/8. Fauly: 24 - 26. Trojky: 8/2 (Kocourek, Prušinovský). Čtvrtiny: 10:18, 23:9, 14:13, 26:11. Rozhodčí: Turek (Rakovník) - Bukovský (Praha).

Kutná Hora - Benešov B 64:62 (31:36)

Domácí odvetu doslova vydřeli po bojovném výkonu celého družstva. Kutnohorští nastoupili se základní pětkou Málek, Aufrecht, Loužil, Kocourek a Kořínek. Hostí se ujali hned v první minutě vedení trojkou Kožanta. Domácí zvrátili skóre košem a trojkou Aufrechta a dvěma trestnými hody Kocourka. V dalším průběhu se družstva střídala ve vedení a do poločasu hosté získali pětibodový náskok zásluho střelců Kožanta a Nováka. Po přestávce si Benešov udržoval malý náskok, který navýšil pět minut před koncem na rozdíl jedenácti bodů 50:61.

Domácím se podařilo drtivým nástupem v závěru utkání trojkou a košem Kocourka a dvěma koši Aufrechta vyrovnat na 61:61. Hostující Kožant trestným hodem získal minutu před koncem utkání vedení 61:62. trestný hod Aufrechta znamenal vyrovnání a osmnáct vteřin před koncem Konečný z pod koše získal domácím dvoubodové vedení, na které hosté již odpovědět nestačili.

Pochvalu zaslouží všichni hráči za nezměrnou bojovnost. Pod oběma koši se dařilo zvláště Kořínkovi a Kocourkovi, Slabinou domácích byla střelba ze střední vzdálenosti.

Body K. Hory: Kocourek 19, Kořínek 14, Aufrecht 11, Loužil 6, Málek 6, Prušinovský 4, Dastych 2, Konečný 2. Body Benešova: Novák 18, Kožant 18, Březina 6 atd. TH: 16/8 - 18/8. Fauly: 24 - 22. Trojky: 2 (Aufrecht, Kocourek)/6. Čtvrtiny: 22:21, 9:15, 16:18, 17:8. Rozhodčí: Rozsypal (H. Králové) - Lébl (Sadská).

Sestava Sokola Kutná Hora: Aufrecht, Dastych, Kocourek, Kořínek, Konrčný Loužil, Málek, Prušinovský. Trenér Aleš Dorazil.