V souboji o druhou příčku tabulky byl úspěšnější Kolín, doma porazil Opavu!

11. březen 2021, 07:45

Kolín - Skupina A1 Kooperativy NBL pokračovala pro basketbalisty BC Kolín zápasem čtvrtého kola, ve kterém ve středu přivítali ve své hale BK Opava. V souboji dvou tabulkových sousedů šlo o druhé místo!

Kolín - Opava 85:68 (45:28)

Body Kolín: Adam Číž 29, Lee Skinner 19, Jan Křivánek 9, Filip Novotný 7, David Machač 7, Jakub Petráš 7, Jiří Jelínek 4, Devante Wallace 3
Body Opava: Jakub Šiřina 19, Petr Bohačík 11, Filip Zbránek 7, Jan Švandrlík 6, Jiří Štěpánek 5, Luděk Jurečka 5, Jakub Slavík 5, Miroslav Kvapil 4, Lukáš Bukovjan 3, Juraj Páleník 3

Miroslav Sodoma (trenér BC GEOSAN Kolín):
Hodnocení po vítězství s Opavou je samozřejmě radostné a veselé. Kdo by si na to před sezónou pomyslel, že doma porazíme dvakrát Opavu. Jsme za to nesmírně rádi. Chtěli jsme Opavu porazit o co nejvíc, protože může rozhodovat skóre. Myslím si, že po celou dobu, co Opava vedla naposledy 8:2, jsme my diktovali tempo utkání, my jsme byli těmi, co byli vepředu. V prvním poločase jsme si vybudovali 20 bodový náskok, ve druhém poločase jsme ho pouze drželi. Škoda je, že jsme si ho nenavýšili dál a že jsme nepokračovali ve výkonu z prvního poločasu a v závěru jsme si nechali dát zbytečně některé trojky, které nemusely být. Věděli jsme, že Opava musí zásadně něco změnit, aby se k nám přitáhla, ale myslím si, že naše vítězství je zcela zasloužené.

Jakub Petráš (hráč BC GEOSAN Kolín)
Dneska jsme věděli, že to bude náročný zápas, byl to šlágr kola, derby o druhé místo v tabulce. Věděli jsme, že to bude náročný zápas, snažili jsme se zachytit začátek zápasu a to nám vyšlo. Bodový rozdíl z první čtvrtiny se přenášel do dalších čtvrtin a jsem rád, že jsme dneska vyhráli a děkujeme všem, kteří koukali na zápas online.

Petr Czudek (trenér BK Opava)
Dnešní zápas jsme byli v prvních pěti minutách, myslím si, že lepší, ale to nestačilo. Soupeř hraje v obrovské pohodě, dvojice Číž-Skinner si z nás dělali srandu. Efektivita 100:55 hovoří za vše. My jsme se v prvním poločase trošku drželi díky trojkám Jakuba Šiřiny, ale herní inteligence na straně Kolína byla lepší. My jsme neměli co nabídnout, Kolín je momentálně lepší než my. Gratulace do Kolína.

Jakub Slavík (hráč BK Opava)
Do zápasu jsme nevstoupili moc dobře. Kolín nás přejel hlavně na doskoku, dávali těžké střely, takže když jsme se vždy vraceli do zápasu a přibližovali jsme se na dostřel skóre, tak jsme dostali nějakou těžkou střelu. Ale to není to, co nás porazilo. Byl to hlavně doskok a špatná obrana.