Zápasy s protivníky z Benešova zvládli

19. říjen 2009, 13:14

Kutná Hora - Basketbalisté Sokola Kutná Hora sehráli o víkendu další dvě utkání v rámci krajského přeboru. V sobotu dopoledne hostili papírově slabší Almu Benešov, v neděli se poměřili s vedoucím družstvem tabulky a loňským finalistou soutěže - BC Benešov B.

Kutná Hora - Alma Benešov 76:71 (36:35)

Víkendový program Kutnohorští začali se soupeřem, který pro ně měl být snažší. Jenže vysunutá obrana rozehrávače Císaře jim dělala problém a když se k tomu přidala mizerná produktivita, bylo zo toho vedení hostů 16:19 po první čtvrtině. Vyrovnané skóre vydrželo i ve druhé čtvrtině a v poslední vteřině prvního poločasu navrátilec do kutnohorské sestavy Václav Gottfried trojkou strhl vedení na stranu domácích o jediný bod - 36:35.

Domácí vyšel skvěle začátek druhého poločasu a zdálo se, že si vybudují rozhodující náskok. Jenže ve 27. min. Vondráček snížil na 48:47 a o chvíli později Růžička překlopil vedení na stranu Benešova - 48:49. V poslední čtvrtině už to s Kutnou Horou vypadalo zle, ale naštěstí Gottfried čtyřmi body ze šestek a Vavák trojkou nasadili k rozhodujícímu nástupu - 62:61. Ve 38. min. ještě Klein trojkou na 69:67 pro hosty vykřesal jiskřičku naděje, ovšem vítězství si Kutná Hora už vzít nenechala.

"Hráli jsme bez Málka a Kořínka, hráčů základní sestavy," upozornil kutnohorský trenér Aleš Dorazil. "Chvílemi jsme nehráli ani basket, snažili jsme se prosadit individuálně," zlobil se. Po delší pauze v týmu přivítal Václava Gottfrieda. "Záleží na něm, my o něj zájem máme," uzavřel.

Body K. Hory: Gottfried 21, Kocourek 12, Říhovský 12, Vavák 12, Aufrecht 7, Loužil 5, Pokorný 5, Císař 2. Body Almy: Kubín 23, Klein 19, Procházka 10... Rozhodčí: Kolář - Kulhavý. TH: 36/23 - 20/13. Fauly: 21/7. Trojky: Vavák 2, Loužil, Gottfried, Kocourek - Klein 3, Dýšek. Čtvrtiny: 16:19, 20:16, 14:17, 26:19.

Kutná Hora - Benešov B 80:73 (34:29)

Domácí zaslouženě zvítězili po velmi dobrém výkonu celého družstva. Benešovští dosud neokusili hořkost porážky a přijeli do Kutné Hory po vítězném sobotním utkání v Kolíně. Prvá čtvrtina byla vyrovnaná, Kutnohorští se zlepšili ve druhé čtvrtině, kdy zásluhou Kocourka a Říhovského získali poločasové vedení 34:29. Začátek druhého poločasu patřil hostujícímu družstvu, které zásluhou Pěkného snížilo na rozdíl jediného bodu 36:35. Zvrat přišel ve 26. min., kdy domácí díky střel Gottfrieda a Vaváka získali do konce třetí čtvrtiny čtrnáctibodový náskok, který domácí v dalším průběhu ještě navýšili - 71:49 pět minut před koncem utkání. Poté trenér domácích Dorazil dal příležitost celé lavičce, což soupeř využil a zkorigoval výrazné vedení domácích na pro něj přijatelný výsledek.

Body Kutné Hory: Kocourek 29, Říhovský 22, Vavák 12, Gottfried 11, Císař 3, Málek 2, Prušinovský 1. Body Benešova B: Pěkný 22, Novák 18, Valenta 6... TH: 24/17 - 30/15. Fauly: 21/15. Trojky: 1 (Vavák)/5. Čtvrtiny: 15:15, 19:14, 25:16, 21:28.

Sestava Kutné Hory: Aufrecht, Císař, Gottfried, Kocourek, Konečný, Málek (pouze v neděli), Loužil, Pokorný, Prušinovský, Říhovský, Vavák. Trenér Aleš Dorazil.