Ze dvou víkendových zápasů venku Kutná Hora uspěla v Králově Dvoře

12. leden 2014, 21:33
(aktualizováno: 12. leden 2014, 21:33)

Kutná Hora - Basketbalisté Kutné Hory se v prvních dvou zápasech roku 2014 představili na palubovkách soupeřů. O body do tabulky krajského přeboru bojovali ve Slaném a v neděli v Králově Dvoře.

Slaný - Kutná Hora 68:51 (16:7, 33:19, 53:38)

Do Slaného odjela oslabená sestava Kutné Hory, které chyběli Málek a Říhovský. "Zápas jsem odehráli vlastně jen v sedmi," upozornil Michal Vavák. Začátek utkání hostům vůbec nevyšel, svůj výkon pak ale zlepšili a hrál se vyrovnaný basketbal. "I když byl rozdíl ve skóre vždy dvouciferný, v některých částech hry jsme domácí přehrávali," řekl Michal Vavák. O výsledku rozhodla větší síla domácích pod košem a jejich mnohem širší lavička.
Body K. Hory: Prušinovský 18 (2), Kocourek 18 (1), Vavák 5, Buriánek 4, S. Levý 4, M. Levý 2. TH 6/5 - 6/2, trojky 9 - 3, fauly 11 - 8. Rozhodčí: Veselý, Turek.

Králův Dvůr - Kutná Hora 78:91 (22:22, 38:45, 57:66)

Králův Dvůr v sobotu překvapivě porazil první Kolín. "My jsme soupeři měli z prvního zápasu sezony v září co vracet, když jsme doma ostudně prohráli," připomněl Michal Vavák. Domácí těžili v prvním poločase hlavně z úspěšných trojek, síly jim ale ubývaly a my Kutná Hora naopak zabrala v pravý čas.

Vydřené vítězství proti tvrdě hrajícímu soupeři rozhodlo slovy trenéra Kratochvíla: "důležitá Vavákova trojka v 9. minutě poslední čtvrtiny, velmi dobrý výkon rozehrávače Císaře a precizní výkon podkošových hráčů Kocourka s Říhovským."

Za čtrnáct dní se Kutná Hora představí opět venku - proti Kladnu a Kralupům n. V.

Body K. Hory: Kocourek 24 (1), Říhovský 23 (2), Prušinovský 19 (1), Císař 13, Vavák 5 (1),  Aufrecht 4 (1), St. Levý 2, Buriánek 1. Fauly: 24 - 19, th 22/15 - 34/26, trojky 10 - 6. Rozhodčí: Matějček, Rutarová.