Béčko Olympie zakončilo sezónu bodem, který mu stačil k udržení pátého místa

7. květen 2012, 09:47
(aktualizováno: 7. květen 2012, 09:47)

Praha - V nafukovací X3M Aréně v Praze na Barrandově na posledním turnaji sezóny 2011/12 PH+SČ přeboru nastoupila florbalová rezerva mužů SKP Olympia Kutná Hora ke dvěma zápasům. V nich získala jeden bod, který jim stačil k udržení celkového pátého místa z jedenácti a k setrvání v soutěži. Vítězem se stali florbalisté FBC Pitbulls Kolín, kteří tak postoupili do PH+SČ ligy.

Sestava: Jetleb – Janeček, Dušek – Rejna, Dojčiak – Netolický, Blahník, Jurka – Kočvara, T. Reinert, Oliva.

FBK VŠSK PedF UK B – SKP Olympia Kutná Hora B 2:2 (1:1, 0:1, 1:0)
Vyloučení: 0:1 (Dušek), bez využití.
Branky a nahrávky Kutné Hory: 10. Blahník (Dojčiak), 22. Oliva (Kočvara)

V utkání měla více ze hry Kutná Hora, jenže trestuhodně zahazovala jednu šanci za druhou, což se jí nakonec v závěru vymstilo. První gól výborně vybojoval za brankou soupeře Oliva, který posunul balónek na beka Dojčiaka, který jej přiklepl do ohně na Blahníka, jenž se střelou k tyči nemýlil. Vysokoškoláci však vzápětí odpověděli skrytou střelou přes klubko hráčů a první třetina skončila 1:1. V závěru druhé části opět Oliva osvědčil svůj důraz před brankou a nadvakrát překonal brankáře soupeře. Třetí část byla opět přehlídkou zahozených šancí hráčů Olympie. Když už se zdálo, že jim hubený náskok vydrží do konce, neosvobozující výhoz Dojčiaka zachytil na půlce soupeř, udělal tři kroky a umístěnou střelou osm sekund před koncem srovnal skóre na konečných 2:2.

SKP Olympia Kutná Hora B – FbC Panthers C 2:5 (0:0, 1:1, 1:4)
Vyloučení: 0:1, bez využití.
Branky a nahrávky Kutné Hory: 15. Blahník (Netolický), 36. Jurka (Blahník)

Poslední zápas Olympie byl zároveň posledním zápasem dne a celé soutěže. Hrál se vyrovnaný rychlý florbal s přeléváním těžiště hry ze strany na stranu. Góly však začaly padat až ve druhé třetině. Nejprve se trefil opět kapitán Blahník po nahrávce od Netolického. Již za tři minuty však soupeř šťastně vyrovnal tečovanou střelou z úhlu. Ve fyzicky náročném florbalu se pokračovalo i dále se šancemi na obou stranách. V půlce poslední třetiny se štěstí přiklonilo k hráčům Panthers, když pohotovou střelou z otočky od mantinelu trefili růžek Jetlebovi branky. Minutu nato se zapomněla obrana Kutné Hory v útoku a situaci tři na jednoho potrestal soupeř gólem. Tři minuty před koncem byl vyloučen hráč Panthers, kutnohorští posílili přesilovku ještě odvoláním brankáře. Bohužel při hře šest na čtyři se jim skórovat nepodařilo, naopak Panthers trefili prázdnou branku. Pět vteřin před koncem ukončil svoje střelecké trápení Jurka a korigoval. Ve zbylých pěti vteřinách se však ještě soupeři vydařila jedna akce a spolu se sirénou rozvlnil Jetlebovu síť popáté.