Céčko FBC Kutná Hora potvrdilo roli favorita a dvakrát vyhrálo

3. únor 2015, 09:03
(aktualizováno: 3. únor 2015, 09:03)

Radlice - Florbalisté Mužského céčka FBC Kutná Hora mají za sebou další dvě utkání v Pražsko-Středočeské soutěži mužů. V pražských Radlicích měli na programu dvě utkání, ve kterých plnili roli papírového favorita.

Soupiska Kutné Hory: Nosál Lukáš (Bourbon), Dlouhý Jaroslav (Falcons) – Reithar Marek, Pospíšil Jiří – Vrána Štěpán, Douda Martin – Reinert Martin, Vlk Martin, Štípek Jan, Behina Branislav, Baťa Petr, Krčík Roman, Vaculík Jan, Bochníček Jaroslav

FBC Kutná Hora C x FC Bourbon SK Praha 4 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Branky KH: 3. Reinert (Bochníček), 12. Pospíšil (Reithar), 18. Reithar (Pospíšil), 21. Štípek, 29. Bochníček (Vaculík), 33. Štípek
Vyloučení: 2:2, využití: 1:1, oslabení: 1:0 / Ve 30. minutě neproměnil Štípek (KH) trestné střílení.

Kutná Hora v tomto utkání potvrzovala roli papírového favorita, nastoupila totiž proti poslednímu celku tabulky. Úvodní změnu skóre přinesla třetí minuta. Přihrávkou zpoza branky našel Bochníček na brankovišti Reinerta a ten se nemýlil. Vstřelený gól dodal hráčům FBC klid na florbalky. V pohotovosti však musel být i brankář Nosál, jenž vytáhl několik reflexivních zákroků. O střelbu se starala většina hráčů na hřišti, ale muška za snahou výrazně pokulhávala.  Druhý kýžený gól do sítě pražského týmu přišel těsně před první sirénou, a to z přesilové hry. Kombinaci mezi obránci zakončil po příhře od Reithara střelou od „modré“ Pospíšil. Na začátku druhého dějství dokázal Bourbon snížit na rozdíl jediné branky, díky úspěšnému využití přesilové hry. O pár vteřin později zahrával Bourbon další početní výhodu. Ale tentokrát nedokázal skórovat, naopak inkasoval. Aktéři druhé kutnohorské branky si role vyměnili a Reithar dalekonosnou ranou přes celé hřiště nachytal brankáře soupeře na švestkách. V pohodě hrající Kutná Hora pak přidala ve druhé třetině ještě jednu branku, o kterou se postaral Štípek. Ten si pohrál s obranou soupeře a pak o tyčku poslal míček za brankovou čáru. Závěrečná perioda nepřinesla žádné drama. Kutná Hora přidala ještě dvě branky a soupeře k ničemu vážnému nepustila. Přečíslení 2 na 1 vyřešil po přihrávce od Vaculíka razantní střelou pod horní tyčku Bochníček. Poté zahrávala Kutná Hora trestné střílení, ale Štípek nedokázal překonat brankáře soupeře. Nicméně si všechno vynahradil o pár chvil později, kdy uzavřel účet zápasu. Pronikl obranou soupeře, položil si brankáře a lišácky jej přehodil.

FBC Falcons Žižkov B x FBC Kutná Hora C 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Branky KH: 10. Štípek (Dlouhý), 14. Pospíšil (Štípek), 24. Reithar (Vlk), 36. Vaculík (Douda), 36. Reinert (Pospíšil), 36. Behina (Štípek)
Vyloučení: 4:5, využití: 0:2, oslabení: 0:1 / Ve 32. minutě neproměnil Reithar (KH) trestné střílení.

Vyrovnaný úvod utkání, který moc pohledného florbalu nepřinesl. V tomto zápase se také roztrhl pytel s vyloučeními, hlavní moderátoři nabídli obou týmům několik možností zahrát si v nestandardním počtu hráčů na hřišti. První dvě početní výhody měli k dispozici hráči Žižkova. Ani jednu však nepřetavili ve vedoucí branku, naopak v té druhé inkasovali. Štípek se dostal do samostatného úniku a střelou na přední tyčku poslal Kutnou Horu do vedení. Pěknou asistenci si na gól připsal brankář Dlouhý. Přesilovou hru si pak ihned na začátku druhého dějství zkusili i kutnohorští, kteří poslali soupeři jasný vzkaz, jak se s touto situací nakládá. Štípek vybídl přihrávkou zpoza branky Pospíšila, který svůj dělový projektil za pomocí brankové konstrukce nekompromisně poslal do sítě Falcons. O důležitosti branky svědčí i následná oslava, aneb když kapitán končí na kolenou ve skluzu. Když se Falcons nadechovali k ohrožení kutnohorské branky, veškeré jejich pokusy zhatila výborně hrající defenzíva v čele s brankářem Dlouhým. Druhou třetinu orámovaly dvě branky v početní výhodě. Tu před druhou sirénou využil Reithar přesně umístěnou střelou po pěkné kombinaci a přihrávce Vlka. Vylučovací trend pokračoval i ve třetí třetině, ale ani jeden z týmů nedokázal s nabídnutou šancí vynaložit nejlépe. Čtyři minuty před třetí sirénou měla Kutná Hora možnost zahrávat trestné střílení, ale Reithar napodobil svého předchůdce z prvního zápasu a brankáře nepřekonal. A tak si závěrečné K.O. schovali kutnohorští na závěrečnou minutu. Nejprve svému strážci zahrál Vaculík na housle a pak pohlednou střelou poslal veškeré pavouky z branky soupeře na dovolenou. Na brance asistoval bek Douda. Pátou branku přidal Reinert, který si chytře našel před brankou odražený balonek po střele Pospíšila a z blízkosti jej uklidil do horního růžku branky. A poslední slovo si vzal Behina, jenž zužitkoval nahrávku Štípka a ač předkloněn poslal nechytatelný projektil do šibenice.

Kutná Hora si po dvou vítězstvích upevnila druhou příčku tabulky. Další kolo je na programu 15. února, které se hraje opět v pražských Radlicích.