Dorostenci Kutné Hory zabrali, za výsledky už se zase nemusí stydět

9. únor 2015, 22:56
(aktualizováno: 9. únor 2015, 22:56)

Bystřice - K dalšímu turnaji odjeli dorostenci FBC Kutná Hora do Bystřice. Vzhledem k tomu, že poslední dva turnaje se hráčům Kutné Hory vůbec nepovedly, hrálo se opravdu o důležité body.

FBC Kutná Hora- Athletics Praha 7:2 (1:1, 1:0, 5:1)
V prvním zápase se dorostenci utkali s posledním celkem tabulky. Zdálo by se, že by to mohl být ideální soupeř pro FBC, které mělo co napravovat po velice špatných výsledcích z minulého turnaje. Jak se ovšem brzy ukázalo, utkání to nebylo vůbec lehké. Důraz obou soupeřů nedovoloval ze začátku ani jednomu celku skórovat. První branka padla až po devíti minutách hry, kdy na sebe vzal odpovědnost v přesilovce Schwarz a prudkou střelou nedal gólmanovi šanci. Athletics ovšem dokázali zanedlouho srovnat skóre a tak první třetina skončila 1:1. Ve druhé třetině se podařilo kutnohorským opět skórovat v přesilovce. Vokřál nahrál Sikorovi a ten ve 2. minutě druhé třetiny posunul Kutnou Horu do vedení. Týmy celou druhou třetinu hrály ve vysokém tempu a bojovaly doslova o každý míček. Na obou stranách navíc drželi šance svých týmů brankáři, a tak už žádná branka ve 2. třetině nepadla. Třetí třetina byla už ale naprosto v režii FBC. Hned po 35 sekundách hry vybojoval míček Petrásek, předložil ho Vokřálovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Další gól záhy přidal Sikora. Třetí využitá přesilovka znamenala zvýšení na 4:1. Do konce třetiny se trefil ještě dvakrát Šulc a jednou Vokřál. Jedinou kaňkou na třetí třetině byla obdržená branka minutu před koncem. To byla ovšem pouze kosmetická úprava výsledku.
Branky FBC: 2x Šulc (Verner), 2x Vokřál (Petrásek, Schwarz), 2x Sikora (2x Vokřál), Schwarz

FbŠ Bohemians Praha B  - FBC Kutná Hora 4:4 (0:1, 1:1, 3:2)
V první třetině hráči FBC hráli hodně do těla a vytvářeli si hodně šancí, které pokaždé zastavil výborný brankář soupeře. Hráči FBC však museli i bránit, několik šancí zachránil skvělý brankář FBC Vániš, který předvedl několik efektních zákroků. Až v čase 11:11 se povedlo Petráskovi vstřelit gól a přinesl tak klid na florbalky FBC. Tento stav vydržel pouze do 3. minuty druhé třetiny. Ve druhé třetině si opět vytvářeli šance oba týmy, lépe na tom byla opět Kutná Hora, protože v čase 11:34 zasunul odražený míček Sikora. Na začátku třetí třetiny hráči FbŠ bohužel srovnali stav na 2:2. Necelou minutu na to, nádhernou střelou překonal brankáře FbŠ Vokřál a navýšil stav na 3:2. V čase 4:43 dostali hráči FbŠ výhodu trestného střílení, které však skvělý Vániš vychytal. Nastala tak přesilová hra, kterou kapitán FbŠ předčasně ukončil střelou téměř z půlky. 22 vteřin na to vyrobil chybu obránce Novotný a útočník FbŠ se uvolnil a šel sám na branku FBC a překonal Vániše. FbŠ tak vedlo 3:4. V přesilové hře FBC 20 vteřin před koncem napřáhl k tvrdé střele Schwarz a bylo srovnáno. Výsledek byl pro oba týmy spravedlivý.
Branky FBC: Petrásek, Sikora (Petrásek), Vokřál, Schwarz (Petrásek)
Sestava FBC KH: Vániš, Schwarz, Krátký, Novotný, Kačerovský, Sikora, Vokřál, Petrásek, Šulc, Verner, Bárta, Fér, Smítka.

Autoři: Sikora, Vokřál