Dorostenky vybojovaly vítězství s s Vinohrady i Kolínem!

2. duben 2019, 07:13

Kutná Hora - Dorostenky FBC Kutná Hory šly do obou zápasů s odhodláním vyhrát a přivést domů šest bodů:

FBC Kutná Hora x TJ Sokol Královské Vinohrady 4:1
Branky K. Hory: 4. Procházková (Forštová), 17. Trpišovská (Němcová), 27. Trpišovská (Blahníková), 29. Blahníková (Němcová).
V prvním utkání jsme si dokázaly, že na to máme. Týmovým a bojovným výkonem jsme získaly zaslouženě první 3 body. Náš úkol byl tak polovičně splněn.

FBC Pitbulls Kolín:Pitbullačky x FBC Kutná Hora 2:3
Branky K. Hory: 1. Beranová (Šubrtová), 4. Beranová (Němcová), 28. Trpišovská (Němcová).
Druhý derby zápas už byl o něco těžší. Bylo to vidět i tempem zápasu, které se zvýšilo. Po první třetině bylo skóre zápasu 2:1 pro nás a hra obou týmu vyrovnaná. I soupeř si dokázal vytvořit mnoho šancí. Ve třetí třetině se soupeři podařilo dorovnat na 2:2. Poté si náš tým vzal dvě a půl minuty před koncem oddechový čas, abychom se srovnaly a uklidnily. Timeout přinesl své ovoce a naše hráčka Natálie Trpišovská vstřelila rozhodující branku a upravila skóre na 3:2.

Děkujeme soupeřům za zápasy. Z celého turnaje si vezeme vysněných šest bodů a chuť do dalších turnajů.

Hodnocení trenéra Kutné Hory - Martin Němec: Co mě těší nejvíce, že naše děvčata konečně předvedla to, čím bychom se chtěli prezentovat, a to je bojovnost, nasazení, důraz v osobních soubojích, sebevědomí, týmové pojetí. Dva herně kvalitní výkony, obzvláště v tom druhém v derby s Kolínem, kde o emoce a napětí nebylo nouze, jsou navíc okořeněny dvěma výhrami. To všechno je zásluhou výkonu celého týmu, podpořeno kvalitními výkony brankářky Elišky Kutilové. Neusnout na vavřínech, ale tyto dvě výhry nám pomůžou do další práce. Děkuji děvčata, jen tak dál!

Sestava Kutné Hory: Kutilová - Helclová, Blahníková, Jelínková, Němcová, Procházková, Forštová, Kršňáková, Mazánková, Trpišovská, Voldřichová, Beranová, Šubrtová.

Autorky: Dominika Němcová a Natálie Trpišovská