Florbalisté B týmu kutnohorské Olympie sice neprohráli, body však ztratili

3. únor 2014, 21:04
(aktualizováno: 3. únor 2014, 21:04)

Kutná Hora - B tým florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora se na dalším turnaji PH+SČ přeboru střetl s céčkem Chodova a béčkem Olympu Praha. Mužstvo posílili z áčka Chalupa a Štěpán Bochníček, zahrál si i jeho trenér Blahník. Ve dvou vyrovnaných utkáních si připsal dvě remízy, čímž se stává remízovým králem soutěže, má jich už na svém kontě pět. Ve vyrovnané tabulce si se sedmnácti body drží páté místo.

TJ JM Pedro Perez Chodov C – SKP Olympia Kutná Hora B 3:3 (1:0, 0:2, 2:1)
Vyloučení 0:2, bez využití.
Branky a nahrávky Kutné Hory: 15. Chalupa (Janeček), 21. Dušek (Blahník), 32. Chalupa (Dušek)
Proti C-týmu extraligového celku začala Olympia z pozorné obrany a nebezpečnými výpady se snažila nutit soupeře k chybám. Ten si tyto pokusy dobře hlídal a sám dlouhými výhozy za obranu na rozběhnuté útočníky dělal kutnohorským vrásky na čele. Na úvodní gól Chodova z konce první třetiny zareagoval Chalupa v úvodu té druhé vyrovnávací brankou, když společně s Janečkem přečíslili soupeře. Na 2:1 pro Kutnou Horu zvyšoval obránce Dušek, který na útočném výletě dorazil Blahníkovu střelu do odkryté klece. Konec druhé části poznamenalo vyloučení Olivy na 2+10 minut za zahození zlomené hokejky a poté vyloučení Kloučka za hru na zemi. Oslabení 3 na 5 však Kutná Hora zvládla. Chodovu se podařilo vyrovnat ihned po poslední přestávce, když míček prosvištěl z dálky přes několik clonících hráčů až do růžku Lupínkovy branky. Čtyři minuty před koncem strhl vedení na stranu Olympie pěknou střelou z dálky Chalupa, ovšem hned za minutu to bylo zase nerozhodně, když při závaru nechala přetížená obrana Kutné Hory dorazit útočníka Chodova balónek poskakující malým brankovištěm. Remíza byla nakonec pro Olympii spíše zklamáním.
Kutná Hora: Lupínek – Klouček, Dušek „C“ – Janeček, Dojčiak – Hruška, Blahník, Š. Bochníček – Netolický, Chalupa, Oliva

SKP Olympia Kutná Hora B – FBK Olymp Praha B 2:2 (1:1, 1:1, 0:0)
Vyloučení: 1:2, využití 1:0
Branky a nahrávky Kutné Hory: 8. Oliva (Dojčiak), 18. Oliva
Dravé mládí Olympu Praha se snažila Kutná Hora eliminovat častějším střídáním, obětavou hrou a dobrým přístupem k hráčům. V útoku pak snahou o dobrou kombinaci s přesným zakončením, tak se jí podařilo jít do vedení brankou Olivy, který uklidil nahrávku zpoza branky od Dojčiaka pod břevno tak prudce, že až následná konzultace rozhodčích vedla k uznání branky. Vedení Olympii však vydrželo pouze 48 vteřin, když nepokrytá střela z dálky skončila u tyče Jetlebovy branky. V úvodu druhé části dostala Kutná Hora možnost hrát kratičkou přesilovou hru 5 na 3, a to 5 vteřin, sice neskórovala, ale v pokračující početní výhodě se opět prosadil důrazný Oliva, když dorážel nahazovanou střelu Duška. Olymp opět nečekal s odpovědí dlouho a za minutu a půl totožnou střelou z dálky, kterou nikdo nepokryl, vyrovnal. Zbytek utkání se už nikdo neprosadil, přestože šance na obou stranách byly, Chalupa např. v závěru trefil tyč, paradoxně jeho vyloučení 47 vteřin před koncem dalo Olympu Praha naději na vítězství, Kutná Hora ovšem dobrou obranou toto odvrátila. Remíza tak byla spravedlivá.
Kutná Hora: Jetleb – Š. Bochníček, Dušek „C“ – Klouček, Janeček – Blahník, Chalupa, Netolický – Hruška Dojčiak, Oliva.