Florbalisté béčka si na "domácí" palubovce v Chlumci poradili s Falconem B

30. leden 2012, 10:16
(aktualizováno: 30. leden 2012, 10:16)

Chlumec nad Cidlinou - Rezerva SKP Olympia Kutná Hora hrála v neděli v Chlumci nad Cidlinou na soutěžním turnaji pořádaném Kolínem pouze jeden zápas, a to proti předposlednímu Falconu B. Soupeř sice přijel posílen o tři hráče z áčka a třemi juniory s cílem bodovat, to jim ale Olympia nedovolila a velkým rozdílem vyhrála. Sama byla posílena o Jurku z áčka a Kociana s Chalupou z juniorky.

Floorball Club Falcon B – SKP Olympia Kutná Hora B 3:9 (1:4, 0:2, 2:3)
Vyloučení: 3:4, bez využití, v oslabení 0:1
Branky a nahrávky Kutné Hory: 2. Jurka (Blahník), 3. Netolický (Jurka), 5. Kocian (Jelínek), 6. Netolický (Blahník), 16. Blahník (Jurka), 18. Jurka (Blahník), 35. Jelínek (Dušek), 35. Netolický (Kocian), 36. Blahník (Jelínek).
Kutná Hora: Jetleb – Janeček, Dušek – Dojčiak, Chalupa – Jelínek, Kocian, Oliva – Netolický, Blahník, Jurka

Hráči Falconu hráli od začátku hodně vysunutí dopředu, ale jejich presink nebyl příliš účinný a ve své obraně měli často problémy. První akci kapitána Blahníka, který přihrával zpoza branky, zakončil Jurka střelou do odkryté branky už ve druhé minutě. Minutu nato utekli obraně Falconu Jurka s Netolickým a druhý jmenovaný zametl balónek do prázdné branky. Za další dvě minuty se pěkně trefil junior Kocian po nahrávce Jelínka. A minutu nato zakončil pro soupeře tragickou šestiminutovku Netolický pod padajícím brankářem po nahrávce Blahníka. Poté se hra poněkud uklidnila, Kutnohorští polevili v aktivitě a Falcon se dostal do několika příležitostí, které zlikvidoval gólman Jetleb. Ke konci třetiny se Floorball Clubu podařilo proměnit standardní situaci, když se neposedný míček schoval ve zdi, odkud jej soupeř vyšťouchl do branky.

Druhou část začala Olympie aktivněji a nepouštěla soupeře do hry, což přineslo úspěch a podařilo se i náskok zvýšit. To Blahník prostřelil gólmana Falconu z úhlu po zemi, nahrával mu Jurka. Poté hrála Kutná Hora oslabení, ve které se povedlo dát Jurkovi výstavní gól, když trefil nahrávku vzduchem od Blahníka do růžku soupeřovy branky. V úvodu třetí třetiny rozhodčí po rozmíšce vylučovali na obou stranách a hra čtyři na čtyři lépe svědčila Falconu, který dal v této situaci dvě branky, jednou využil nepřesnosti v obraně, podruhé jeho střelu nešťastně srazil stehnem za Jetlebova záda bek Chalupa. Poté si oba soupeři zahráli přesilové hry pět na tři, ale bez gólového efektu. Až v předposlední minutě se trefil po pasu od Duška Jelínek, kterému už ve druhé třetině neuznali rozhodčí regulérní gól – neviděli jej. Chvíli nato završil svůj první hattrick ve florbalové kariéře Netolický, když jej našel Kocian. V poslední minutě situaci dva na jednoho zakončil Jelínek přihrávkou na volného Blahníka, který pečetil na konečných 9:3 pro Olympii.