Florbalisté Kutné Hory nezvládli víkendové zápasy, v obou prohráli

18. listopad 2014, 21:58
(aktualizováno: 18. listopad 2014, 21:58)

Zruč nad Sázaovu - Po domácím vítězství v prodloužení nad Královskými Vinohrady B čekaly mužské áčko FBC Kutná Hora další duely s extraligovými B týmy. O víkendu se muži představili na palubovce sportovní haly ve Zruči nad Sázavou, kde v sobotu změřili síly s florbalistky BILLY BOY Florbal MB B a v neděli se střetli s TJ JM Fat Pipe Chodov B.

Soupiska Kutné Hory: Bochníček Bohuslav (Odchytal obě utkání), Hetfleisch Petr – Reithar Marek, Chalupa Josef – Rejna Václav, Kareš Jan, Dus Jan – Vaňáč Radek, Bochníček Štěpán – Kareš Michal, Štifter Ondřej, Kunášek Martin – Mašín Jan, Reinert Tomáš (*MB) – Jedlička Jakub, Schwarz Jiří (*MB), Pešl Tomáš – Listík Petr (*Chodov) – trenér Heger David, vedoucí Bochníček Bohuslav st.
(*v závorce utkání, které o víkendu odehrál)

FBC Kutná Hora x BILLY BOY Florbal MB B 3:5 (1:3, 2:1, 0:1)
Branky KH: 5. Dus (Kareš M.), 37. Kareš J., 37. Dus (Kareš M.)
Vyloučení: 3/1, využití: 0/1, Střely na branku: 24:32

Na úvodní gól domácích dokázali hosté reagovat do půl minuty dvěma brankami. Mladá Boleslav své vedení postupným krokem navýšila až na 4:1. Domácím se ve druhé třetině sice podařilo nepříznivý stav během jedné minuty stáhnout na rozdíl jediné branky. Ale hosté se ještě na začátku třetí periody jednou prosadili a nadějný výsledek si udrželi až do závěrečné sirény.

FBC Kutná Hora x TJ JM Fat Pipe Chodov B 10:11 (2:1, 4:3, 4:7)
Branky KH: 4. Štifter, 9. Dus (Rejna), 22. Kareš M. (Štifter), 22. Kareš J. (Dus), 30. Pešl (Vaňáč), 38. Bochníček Š. (Kareš M.), 46. Štifter (Reithar), 48. Kareš J. (Dus), 52. Kareš M., 60. Rejna (Reithar)
Vyloučení: 2/1 + 5 minut Jan Kareš (KH), využití: 0/3, Střely na branku: 37:46

Chodov měl výborný vstup do zápasu, z první střely na branku otevřel skóre. Otěže zápasu pak ale přebrali domácí, kteří si po otočení vývoje utkání drželi vždy dvoubrankový náskok. Rozdíl mohl být však větší, ale kutnohorští střelci si před zápasem neseřídili svá mířidla a z několika vyložených gólových příležitostí vyšli naprázdno. Třetí třetina Kutné Hoře hrubě nevyšla. Nejenom, že z její hry zmizela obranná činnost, ale každou minelu Chodov potrestal. V závěru své dílo dokonal a převážil misky vah na svou stranu v nabídnuté 5ti minutové přesilové hře za faul „kolenem“ Jana Kareše.