Florbalisté kutnohorské Olympie sestřelili Black Angels již v první třetině

2. květen 2011, 14:15
(aktualizováno: 2. květen 2011, 14:16)

Praha - Juniorští florbalisté Olympie Kutné Hory odehráli o tomto víkendu poslední ligový turnaj. V neděli 1. května zavítali do pražských Čakovic, kde je čekali dva těžcí soupeři. V dopoledních hodinách změřili síly s prvním týmem ligy – Black Angels. Po hodině a půl nastoupili k zápasu s Benešovem.

Sestava K, Hory: Hála (Black), Nosál L.(Benešov) -  Rejna, Sochůrek - Vojtíšek, Jahoda - Chalupa, Šesták - Jaroš, Kubelka, Pešl, Listík - Dus, Kunášek, Kočvara, Nosál J. Trenér Bochníček J.

SKP Olympia Kutná Hora - Black Angels 6:3 (5:1, 0:2, 1:0)
Branky K. Hory: 5., 6. a 12. Pešl (Listík, Kubelka, Dus), 1. Kunášek, 3. Kubelka (Listík), 36. Sochůrek

Kutné Hoře se parádně povedl vstup do utkání. Skóre otevřel Daniel Kunášek, který po aktivní hře celého týmu prostřelil nejistého brankáře pražského týmu Black Angels. Z výborného napadání soupeřovi rozehrávky pramenila i druhá branka kutnohorského týmu. Po Listíkově přiťuknutí se prosadil Ondřej Kubelka. I po vstřelené brance byla Kutná Hora ve všech směrech lepším celkem. Do zakončení se drali i hráči pražského družstva. Jejich snahu však utnul skvělými zákroky brankář Hála. Kutná Hora hrála v pohodě a v páté minutě zvýšila své vedení na rozdíl tří branek. Poprvé v zápase se trefil Tomáš Pešl. Minutu na to se dokázali v zápase prosadit i pražáci, když se prosadili po jedné z minima chyb. Stav 3:1 trval pouze 13 vteřin. Po rychlé kombinaci se podruhé v zápase trefil Tomáš Pešl. Asistenci si připsal Ondřej Kubelka. Výbornou první třetinu uzavřel hattrickovou brankou Tomáš Pešl, který se po závaru před soupeřovou brankou nejlépe zorientoval. Zásluhu na gólu si v podobě asistence připsal Jan Dus. Ve druhém dějství přišel ze strany Kutné Hory útlum. Hráči Black Angels se dostávali více do hry a do vždy do nebezpečného zakončení, které musela hasit defenzíva Olympie v čele s brankářem Hálou. V šesté minutě se zaskvěl skvělým obranným zákrokem Josef Chalupa, který zastavil unikajícího hráče soupeře po křídle, když mu vystavil stopku v podobě čistého hokejového bodyčeku. Tento zákrok dokázali diváci ohodnotit potleskem. Do konce druhé části se podařilo pražskému celku nakonec snížit, a to na rozdíl dvou branek. Průběh závěrečné třetiny měl jediný průběh. Black Angels postupně dobýval kutnohorský obranný blok a Olympie se snažila ohrozit soupeřovu branku rychlými brejky. Když se pražským hráčům nedařilo vstřelit kontaktní gól, sáhli ke hře bez brankáře. Toho využil Ondřej Sochůrek, který střelou přes celé hřiště uzavřel gólový účet zápasu. Ještě v posledních dvou sekundách se snažili hráči BA vstřelit branku z nabídnuté standardní situace, ale střela skončila na dobře postavené „obranné zdi“. Poté si na velkém brankovišti dokázal sjednat respekt obránce Milan Šesták, který dal jasně najevo, že nějaký dorážky trpět nebude. Kutná Hora si tak na své konto připsala skalp prvního družstva ligy, který si zajistil postupu už v předchozím duelu, když jednoznačně porazil Benešov 4:1.

SK Florbal Benešov – SKP Olympia Kutná Hora 8:3 (3:0, 0:2, 5:1)
Branky K. Hora: 23. a 30. Sochůrek (na první Rejna), 21. Vojtíšek (Nosál J.)

Poslední zápas letošní sezóny se Kutné Hoře nevydařil tak jak si představovala. První třetina se jí vůbec nepovedla, nechávala soupeřům hodně prostoru na vlastní polovině. Toho soupeř využil a postupně si vybudoval tříbrankový náskok. I ve druhé třetině to nebylo ze strany Olympie to pravé ořechové. Ale první zásah do soupeřovy sítě, který obstaral Ondřej Vojtíšek, hráče nabudil k lepšímu výkonu. Dvě minuty poté snížil krásnou střelou Ondřej Sochůrek na rozdíl jediné branky a Kutná Hora byla v zápase. Nejaktivnějším hráčem ze strany Kutné Hory byl Tomáš Pešl. V poslední části měla Kutná Hora šance k srovnání skóre, ale nepřesné zakončení bylo dalším problémem. V páté minutě vytvořila kutnohorská obrana dvě hrubky a soupeř dokázal odskočit opět na rozdíl tří branek. Půl minuty na to vrátil na stranu Olympie naději Ondřej Sochůrek. Závěr utkání byl pro Olympii úplná katastrofa. Během jedné minuty vytvořili hráči další tři hrubé chyby a soupeř nekompromisně trestal. Třemi zásahy odskočili benešovští na konečných 8:3.