Florbalisté Olympie C se po dvou zápasech vrátili do čela tabulky

3. březen 2013, 22:57
(aktualizováno: 3. březen 2013, 22:57)

Kutná Hora - Mužské céčko florbalistů SKP Olympia Kutná Hora má za sebou další dva zápasy v Pražsko-Středočeské třídě mužů. Po dvou výhrách se vrátilo na první místo tabulky.

Soupiska Kutné Hory: Nosál Lukáš (Panthers), Mokošín Lukáš (Příbram) – Vedral Filip, Zvelebil Michal – Pokorný Tomáš, Pospíšil Jiří – Vlk Martin, Lopour Zdeněk, Kalina Roman, Bochníček Jaroslav – Reithar Marek, Jeřábek Lukáš, Hönig Pavel.

SKP Olympia Kutná Hora C – FbC Panthers E 6:4 (4:1, 1:3, 1:0)
Branky KH: 5., 9., 10. a 28. Marek Reithar (Filip Vedral, Pavel Hönig), 2. a 21. Lukáš Jeřábek (Marek Reithar)
Vyloučení: 2:3, bez využití, v oslabení: 1:0
Kutná Hora jednoznačně ovládla první třetinu. Aktivní hrou a jednoduchou kombinací si vytvářela gólové šance hned od prvního střídání obou „pětek“. Skóre otevřel už ve 2. minutě Lukáš Jeřábek, který vstřelil svou premiérovou branku v kutnohorském dresu a nezůstal jenom u jednoho. Zbytek první části patřil Marku Reitharovi, který stanovil vedení Olympie na 4:1. Ujala se jak tvrdá střela ze středu hřiště, tak i bekhendové zakončení u přední tyče branky soupeře. Úplný opak nastal ve druhém dějství, kdy se do hry dostali hráči pražského Panthers. Třemi góly vtěsnanými do tří minut srovnali skóre. Klid na kutnohorské florbalky vrátil před druhou sirénou Lukáš Jeřábek, který pohotově zakončil a rozvlnil síť v soupeřově brance popáté. Olympia v zápase nevyužila ani jednu ze svých nabídnutých početních výhod, naopak se prosadila v oslabení. Běžela 4. minuta závěrečné periody a k míčku se dostal Pavel Hönig, který přesně přihrál unikajícímu Marku Reitharovi a ten umístěnou střelou uzavřel účet zápasu. Rozdílné výkony ve všech třech třetinách a vybojované vítězství 6:4 pro Kutnou Horu.

FBC Žraloci Příbram B – SKP Olympia Kutná Hora C 4:5 (2:3, 2:1, 0:1)
Branky KH: 8., 10., 13. a 28. Marek Reithar (2 x Filip Vedral, Jiří Pospíšil), 12. Lukáš Jeřábek (Marek Reithar)
Vyloučení: 2:3, využití: 1:1
Domácí Žraloci posíleni o tři hráče z A mužstva začali výrazně aktivněji a pohyblivěji. Na branku Lukáše Mokošína létala jedna střela za druhou. Aktivní hrou si také vynutili první početní výhodu zápasu. Tu domácí využili a otevřeli tak skóre. Vyrovnání přišlo také z přesilové hry, která trvala pouhé dvě vteřiny. Střelou po zemi ze standardní situace se prosadil Marek Reithar. Odpověď domácích však přišla záhy. Několik nešťastných odrazů a míček se ocitl za zády kutnohorského brankáře. Uběhlo pár vteřin a bylo opět srovnáno. Marek Reithar se elegantně zbavil soupeře a střelou na zadní tyč vstřelil druhý gól. Zdálo se, že se do druhé části půjde za nerozhodného stavu, ale proti byl 4 vteřiny před sirénou Lukáš Jeřábek, který ze vzduchu trefil odražený míček a dostal Olympii poprvé v zápase do vedení. Hned v úvodu druhé periody odskočila Kutná Hora na rozdíl dvou branek. Olympia se více dostávala do hry a soupeře k ničemu vážnějšímu nepouštěla. Ovšem v poslední minutě druhé třetiny dokázali domácí dvakrát skórovat. K vyrovnání žralokům dopomohli i hosté, kteří si nešťastně míček srazili do vlastní branky. Třetí třetina slibovala zajímavou a napínavou podívanou. Kutná Hora se dostala ve 4. minutě opět do vedení a prosadil se, kdo jiný, než Marek Reithar. Domácí měli obrovskou šanci na vyrovnání, ale dvě přesilové hry nedokázali přetavit v tíženou vyrovnávací branku. V těchto chvílích se zaskvěl brankář Lukáš Mokošín, který několika výbornými zákroky držel jednobrankové vedení. Byl jeden ze strůjců kutnohorského vítězství, zaznamenal 40 zákroků!