Florbalistky Kutné Hory vybojovaly postup do druhého kola poháru

26. září 2011, 19:44
(aktualizováno: 26. září 2011, 19:44)

Mladá Boleslav - Kutná Hora odehrála o víkendu první kolo poháru. V Mladé Boleslavi sehrála čtyři utkání ve své skupině B, kterou kromě kutnohorského týmu a domácích hráček tvořily ještě týmy FK Slovan Jindřichův Hradec, 1. FbK Tábor a Orel Přelouč.

Kutná Hora klopýtla pouze jednou, a to hned v úvodním duelu s domácími hráčkami – Florbalová Akademie Mladá Boleslav. Kutná Hora tak postupuje ze druhého místa a v dalším kole narazí na FbK Orlicko-Třebovsko, které svou skupinu C bez ztráty bodu vyhrály. Hvězdou turnaje se stala Nikola Kuchařová, které se povedl husarský kousek. V zápase s Přeloučí nastřílela 6 branek!

Sestava Kutné Hory: Petráková Lucie, Blažejová Kristýna, Baťhová Lucie – Kozlová Klára, Kunášková Kristýna, Filipcová Marcela, Růžičková Renata, Potěšilová Daniela – Tvrdíková Martina, Rajnyšová Veronika, Zvolánková Veronika, Kuchařová Nikola, Nedbalová Tereza

Florbalová Akademie Mladá Boleslav – SKP Olympia Kutná Hora 8:2 (1:0, 4:1, 3:1)
Branky KH: 23. Tvrdíková (Rajnyšová), 38. Nedbalová (Kozlová)
Bez vyloučení

V prvním pohárovém utkání narazila Kutná Hora na domácí prvoligové hráčky. Začátek zápasu se nesl ve znamení mladoboleslavského nepřetržitého držení míčku na svých holích. Do první vyložené gólové příležitosti se dostaly domácí hráčky až v 7. minutě, ale střelu do odkryté brány zlikvidovala výborným skokem brankářka Baťhová. I Kutná Hora se v této minutě připomněla, ke vstřelení gólu však chyběla přesnost v zakončení. V 10. minutě otevřely mladoboleslavské hráčky skóre utkání. Na začátku druhého dějství přidali domácí druhou branku. Poté stačilo Florbalové Akademii 12 vteřin na to, aby soupeřkám odskočily na rozdíl čtyř branek. V osmé minutě druhé části se dokázaly prosadit i hráčky Olympie. Přesnou přihrávku Rajnyšové, dopravila do brány Tvrdíková. Před koncem druhé třetiny Olympie ještě jednou inkasovala a před závěrečnou částí svítil na ukazateli skóre nepříznivý stav 1:5. Na začátku poslední třetiny mohla Kutná Hora snížit a dostat se ještě do zápasu, ale Tvrdíková netrefila odkrytou bránu soupeřek. V tuto chvíli se potvrdilo nepsané pravidlo „nedáš, dostaneš“ a v bráně Olympie se rozvlnila síťka pošesté. Sedm minut před koncem se přece jenom Kutná Hora ještě jednou prosadila, a to zásluhou Nedbalové. Mladá Boleslav si však zkušeně pohlídala závěr zápasu a nedopustila žádné klopýtnutí, resp. přidala ještě dvě branky a zasloužené zvítězila 8:2.

SKP Olympia Kutná Hora – 1. FbK Tábor 7:2 (1:0, 3:0, 3:2)
Branky KH: 21., 22., 26. a 37. Kuchařová (3x Rajnyšová, Zvolánková), 12. Rajnyšová, 41. Nedbalová (Rajnyšová), 43. Tvrdíková
Vyloučení: 1/1 (18. Kozlová – sekání), bez využití

Druhé utkání ve skupině odehrála Kutná Hora s Táborem. S tímto soupeřem na svém kontě již jeden vzájemný zápas má, a to z loňského Czech Openu v Praze. Kutná Hora v tom utkání vyhrála zaslouženě 2:0. Pohárové utkání začala lépe Kutná Hora a aktivní hrou od začátku napadala soupeřovu rozehrávku. Hned od úvodu bylo vidět zlepšení kutnohorské hry oproti prvnímu zápasu s domácími. V 9. minutě měla Kutná Hora příležitost početní výhody, ovšem v zakončení vždy chyběla razance a Tábor se snadno ubránil. Dvacet vteřin po návratu hráčky z trestné lavice se přece jenom Kutná Hora mohla radovat z první gólové trefy, kterou obstarala kapitánka Rajnyšová. Druhá třetina se hráčkám SKP povedla na jedničku. Během pěti minut vstřelila Kuchařová tři góly a připsala si tak první hattrickový zápis v poháru. Kutná Hora jasně gólově této třetině dominovala, i když co se týče počtu střel, měla více práce brankářka Petráková. Začátek třetí třetiny Kutná Hora trestuhodně zaspala a Tábor se dvěma góly, vstřelené v rozmezí jedné minuty, dostal do zápasu. Olympie se z těchto dvou branek rychle oklepala a opět aktivní hrou se počtvrté v zápase prosadila Kuchařová. O 4 minuty později to bylo opět o čtyři branky, a to když se trefila Nedbalová. Tečku za zápasem udělala Tvrdíková. Svým zásahem zpečetila kutnohorské vítězství. Po sobotním dni měla na svém Kutná Hora jedno vítězství a jednu prohru a průběžně se pohybovala na druhé příčce pohárové skupiny B.

Orel Přelouč  - SKP Olympia Kutná Hora 0:7 (0:2, 0:3, 0:2)
Branky KH: 5., 15., 17., 24., 25. a 45. Kuchařová (2x Nedbalová, Tvrdíková, Potěšilová), 37. Zvolánková (Tvrdíková)
Vyloučení: 1/0, využití: 0/1

V neděli dopoledne změřila Kutná Hora síly s Přeloučí. Tento zápas se nejlépe povedl Kuchařové, která šesti góly pramenící z týmového pojetí celého družstva, soupeřky doslova sestřelila. Hlavní hvězda dopoledne Nikola Kuchařová načala svůj gólový koncert již v páté minutě. Už za 17. minut hry završila svůj první hattrick v zápase. Ten druhý dokončila až v poslední minutě. Kutná Hora si připsala i využitou přesilovou hru. Branku vstřelila Zvolánková po přiťuknutí Tvrdíkové. Jednoznačné a zasloužené vítězství. Soupeř nepředvedl takřka vůbec nic. Olympie se pomalu, ale jistě začala přibližovat k postupu do 2. kola poháru.

SKP Olympia Kutná Hora – FK Slovan Jindřichův Hradec 6:0 (4:0, 0:0, 2:0)
Branky KH: 5. a 39. Rajnyšová (Kuchařová), 10. a 38. Kuchařová (Tvrdíková), 11. Zvolánková (Filipcová), 11. Nedbalová (Rajnyšová)
Vyloučení: 0/3, bez využití

Závěrečné utkání patřilo Kutné Hoře a Jindřichově Hradci. Bravurní vstup do zápasu měla Kutná Hora, která po 11 minutách hry de facto rozhodla o výsledku a svého soupeře jednoznačně přehrála. Olympia předváděla, přesně řečeno, koncert pohledných kombinací na jeden dotek, když tři z toho si na konci vždy našli místo v soupeřově brance. „Galavečer“ odstartovala Rajnyšová, poté se představila Kuchařová, která načala dvouminutovku slovanské beznaděje. Během dvaceti vteřin se postupně trefila Zvolánková a Nedbalová. Kutná Hora zápas v klidu dohrála, nepřipustila žádné drama a po bezbrankové druhé třetině a vstřelených dvou branek v té závěrečné se mohla začít radovat z postupu do 2. kola Poháru České pojišťovny pro rok 2011. V posledním zápase vyhrála Kutná Hora ještě jednu dovednostní soutěž, a to když jasně dominovala ve zvonkohře na brankové konstrukci. 9 nastřelených tyček soupeřovy brány mluví za vše.