10. duben 2014, 09:01
(aktualizováno: 10. duben 2014, 09:01)

Kutná Hora - Odložený zápas dohrávaly dorostenky florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora v úterý. Na domácí palubovce ve sportovní hale Bios si to rozdaly s FbC Panthers. Už první vzájemný zápas naznačoval, jakým směrem by se tato odveta měla odvíjet. Na vítězství se nejvíce podílela Ašenbrennerová, která zaznamenala 10 kanadských bodů za 4 branky a 6 nahrávek.

Soupiska Kutné Hory: Hradilová Monika – Knížová Nikola, Francová Michaela, Nováčková Kateřina, Nováková Tereza, Ašenbrennerová Sabina, Zelená Kristýna, Vyvialová Kristýna, Vnuková Monika

SKP Olympia Kutná Hora x FbC Panthers 14:0 (6:0, 2:0, 6:0)
Branky KH: 4. Zelená (Ašenbrennerová), 7. Nováková (Ašenbrennerová), 7. Ašenbrennerová (Francová), 8. Zelená (Nováková), 9. Zelená (Ašenbrennerová), 10. Knížová (Ašenbrennerová), 16. Ašenbrennerová (Nováková), 19. Ašenbrennerová (Knížová), 30. Vyvialová (Zelená), 31. Nováková (Ašenbrennerová), 31. Zelená (Nováková), 33. Zelená (Nováková), 34. Francová (Ašenbrennerová), 36. Ašenbrennerová (Francová)
Vyloučení: 1/0, bez využití, oslabení: 2/0

Úvodní oťukávání ukončila ve 4. minutě Zelená. Běhavé hráčky Panthers se pak v průběhu první části ocitly pod neutichající palbou nebezpečných projektilů z kutnohorských holí. Pražské soupeřky spoléhaly na brejkové situace. Ovšem všechny zneškodnila včas zasahující obrana, či brankářská jistota Hradilová. Soupeřkám na cestu do Prahy začaly střelkyně Olympie pořádně nakládat v polovině úvodního dějství. To se během 13 vteřin prosadily Nováková a Ašenbrennerová. Poté si slovo vzala Zelená, která dvakrát skórovala a dokonala tak po necelých devíti minutách hattrick. První třetinu uzavřela svou přesnou dorážkou Knížová. Bylo jenom otázkou, na jakém čísle se skóre zápasu zastaví. Avšak druhá třetina přinesla uklidnění, ubylo střel na branku a dravost v zakončení. Střely, které se mezi tři tyče vešly, vychytala brankářka soupeřek. Recept, jak rozvlnit síť v brance soupeřek, našla v prostřední periodě pouze Ašenbrennerová. Stala se druhou hráčkou v domácím dresu, která zaznamenala hattrick. Během úvodních minut třetí třetiny se několikrát osmělily i hráčky Panthers, ale vždy narazily na výborně připravenou brankářku Olympie. Osmibrankový rozdíl vydržel až do 5. minuty, kdy důrazná Vyvialová skórovala z předbrankového prostoru. Pak to tam začalo opět padat. Postupně vsítily branku Nováková a Zelená. Necelé čtyři minuty před koncem byla vyloučena domácí Knížová za bránění ve hře. Zdálo být se, že „Pantherky“ dostanou obrovskou možnost na čestný zásah. Avšak se početní výhoda proměnila v nevýhodu. Po několika vteřinách hry ve čtyřech rychle domácí hráčky rozehrály standartní situaci a Zelená neměla žádný problém rozvlnit síťku v brance pražského týmu podvanácté. O minutu později se v oslabení prosadila i Francová. Jednoznačné, vysoké vítězství pečetila nejproduktivnější hráčka zápasu Ašenbrennerová. Šikovné hráčky Olympie si se svými soupeřkami pohrály jako „kočka s myší“ a na zpáteční cestu do Prahy jim přibalily 14 branek.

Střelecký koncert dorostenek je výbornou pozvánkou na další ligové kolo. Dorostenky čeká v sobotu 12. dubna další domácí představení. Od 11:20 nastoupí proti družstvu FBC Kladno a od 14:50 vyzvou Vosy Praha. Zápasy se odehrají ve sportovní hale Bios, Puškinská ulice, Kutná Hora.