Junioři Olympie vybojovali ve dvou zápasech tři body a drží střed tabulky

19. únor 2014, 07:20
(aktualizováno: 19. únor 2014, 07:20)

Čakovice - Junioři florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora narazili v sobotu 15. února v Čakovicích na dva soupeře: Týmy FBC Kladno a FC Bučis Team. Po výhře a prohře stále drží střed tabulky 2. ligy.

SKP Olympia Kutná Hora - FBC Kladno 8:7 (3:3, 2:1, 3:3)
Oba tyto týmy šly do zápasu s vidinou důležitých bodů, a proto bylo jasné, že o vyhrocené situace, drtivé souboje o každý balónek a nervy drásající momenty nebude nouze. Po první třetině byl stav nerozhodný 3:3. Kutná Hora zaspala vstup do zápasu, ale v průběhu třetiny se hra i stav skóre vyrovnal. Ve druhé třetině opět junioři Olympie zaspali začátek třetiny a soupeř je bleskově potrestal 3:4. Naštěstí perfektně fungoval Kutné Hoře útok, soupeře zatlačila a přišly i branky, řádil hlavně dorostenec Martínek. Na konci druhé třetiny byl stav 5:4 pro Olympii. Třetí třetina opět přinesla divokou přestřelku a hlavně Kladno ukázalo, jak moc nebezpečné je v početní výhodě. Naštěstí Olympia hrála disciplinovaně a nepřipustila žádné vyloučení na své straně, proto soupeř výhodu získal jen odvoláním brankáře v závěru zápasu. Kdy sice dvakrát udeřil, ale srovnat se mu již nepodařilo a tak Kutná Hora opravdu vydřela důležité tři body do tabulky.
Branky KH: Martínek 5 (Kunášek, Schwarz J., Listík, Petrásek), Kunášek 2 (Martínek), Schwarz.

FC Bučis Team - SKP Olympia Kutná Hora 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Po pauze se hráči pustili do druhého utkání s cílem získat další tři body. Začátek se však nepovedl a soupeř vstřelil hned ve druhé minutě první gól. Hra byla velice vyrovnaná, ale do konce první třetiny se stav nezměnil. Ve druhé třetině byla Olympie aktivnější, což bylo vidět hlavně na začátku třetiny, kdy se trefil Tvrdík a vyrovnal tak na 1:1. Vyrovnaný stav se však nelíbil Kunáškovi, který zvyšoval na 1:2 po střele Schwarze. Soupeř si nic nenechal líbit a hra se opět vyrovnávala. Ke konci třetiny se trefil pouze hráč Bučis a srovnal tak na 2:2. Do třetí třetiny se tedy šlo jak říkajíc na novo. Bohužel ve druhé minutě skórovali hráči Bučis a o necelé tři minuty později pomocí dvou slepených branek zvýšili na konečných 5:2. Na hráčích z obou týmů už se podepisovala únava z předchozích zápasů a utkání se dohrávalo celkem v klidném tempu, až na závěrečný tlak Olympie, kdy zkoušela štěstí v šesti.
Branky KH: Tvrdík, Kunášek (Schwarz).

Sestava Olympie: Hetfleisch Petr, Dlouhý Jaroslav - Zelený Martin, Listík Petr - Bříza Stanislav, Tvrdík Antonín - Martínek Roman, Kunášek Daniel, Schwarz Jiří - Pešl Tomáš, Petrásek Jiří, Vokřál Jiří - Holeček Jakub, Sikora Pavel.